Dzień Patrona

9 maja 2018 r. świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Patrona - Marii Kownackiej. Uczniowie klas młodszych wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowali wiosenne inscenizacje pt. "Pani Brodawkiewiczowa" i "Ratujmy kwiatki". Humorystyczne scenki w kolorowej dekoracji otrzymały gromkie brawa.

Dzień Dziecka

4 czerwca 2018 r. uczniowie klas 1 - 3 byli na wycieczce w Boszkowie. Uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych " w świecie pizzy i lodów włoskich". Dzieci dowiedziały się w jaki sposób wykonuje się lody i jak przygotować dobrą pizzę. Dodatkową atrakcją były tańce  integracyjne przy muzyce oraz malowanie twarzy. Wyjazd został sfinansowany ze środków Szkolnej Kasy Oszczędności. Podziękowania dla Pani Joanny Wielogórskiej - opiekunki SKO.

Dzień Dziecka w Zerówce

 

Dnia 25.05.2018r. w oddziale przedszkolnym,odbyła się przepiękna uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci 5 i 6 – letnie zaprezentowały rodzicom znaną baśń pt. ,,Czerwony Kapturek”. Przedszkolaki jak prawdziwi aktorzy pokazali swoje umiejętności wokalno- recytatorskie i taneczne, a tajemniczości całemu spektaklowi dodała dekoracja sali oraz kolorowe stroje. Dzieci od samego początku były bardzo przejęte, ale świetnie odegrały swoje role, a rodzice nie kryli dumy i wzruszenia patrząc na swoje pociechy. Po pięknym występie i tańcu z kolorową chustą, dzieci złożyły swoim rodzicom życzenia i obdarowały ich własnoręcznie wykonanymi prezentami oraz laurkami. Oczywiście nie zabrakło też pysznego poczęstunku oraz wspólnych rozmów i zabaw. Wszystkim rodzicom życzymy samych uśmiechów na twarzy i oczywiście spełnienia najskrytszych marzeń.

 

 

"Dziękujemy Kochani Rodzice za serce, za miłość ,za życie"

30 maja odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Klasy 1 - 3 zaprezentowały swoje zdolności aktorskie, piosenkarskie i taneczne.

Oczywiście nie zabrakło życzeń, wzruszeń i łez. Przy słodkim poczęstunku rodzice oglądali upominki wykonane przez ich pociechy.

Warto oszczędzać.

O tym, że warto oszczędzać Szkolna Kasa Oszczędności przekonuje od ośmiu lat, czyli od października 2009 roku, kiedy w szkole powstało SKO. Oszczędzanie daje wiele korzyści, a jedną z nich jest możliwość zaoszczędzenia pieniędzy na wymarzone podróże. Aby spełnić dziecięce marzenia z okazji Dnia Dziecka SKO pokryło koszty organizacji wycieczek do Boszkowa i Lubina. Kwota 2400 zł. pochodziła z wieloletniego oszczędzania SKO i zdobycia trzech nagród, każda po tysiąc zł. w ogólnopolskich konkursach dla Szkolnych Kas Oszczędności, organizowanych przez bank PKO BP. Przy okazji pragnę podziękować wszystkim: dyrekcji, nauczycielom, uczniom, rodzicom, którzy przez te osiem lat wspierali i angażowali się w działalność SKO w naszej szkole.

Opiekun SKO

Joanna Wielogórska.