Dzień Unii Europejskiej

 

W środę 30. 05.2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Europejski. Biorąc udział w tym wydarzeniu uczniowie klas 3-7 mieli możliwość lepiej poznać wybrane kraje Unii Europejskiej, dostrzec ich różnorodność kulturową i językową.  Była to też okazja do zabawy wymagającej współpracy w grupie oraz sprawnego poruszania się po zasobach internetu. Pierwszym zadaniem klas było uczestniczenie w 6 warsztatach związanych z różnymi dziedzinami wiedzy o Unii Europejskiej. Wiedzę tę można było później wykorzystać w trakcie turnieju, choć tam ważna była również sprawność, siła i dobra zabawa. Zwycięzcami turnieju zostali uczniowie klasy 5, ale wszystkim uczestnikom należą się brawa za zaangażowanie.

Klauzula informacyjna dla rodziców

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

1. Administratorem danych osobowych Państwa dziecka jest Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Płoskach, Płoski 4, 56 - 210 Wąsosz

Dane przedstawiciela: Dyrektor Joanna Morawska

2. Dane osobowe dziecka przetwarzane będą w celu edukacyjnym.

3. Dane dziecka będą przechowywane przez okres - do czasu zakończenia nauki (+obowiązujący okres według przepisów prawa o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach).

4. Posiadacie Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych,wniesienia sprzeciwu, cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

5. Macie Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych gdy uznają Państwo, że przetwarzanie danych osobowych Was dotyczących narusza przepisy RODO.

6. Podanie danych osobowych jest warunkiem edukacji. Jesteście Państwo zobowiązani do ich podania.

 

Lekcja bankowości, a na niej witamy nowych SKO-wiczów,

23 maja bieżącego roku uczniowie klas: I-IV uczestniczyli w interesujących zajęciach prowadzonych przez Panią Lucynę Janiszewską, Dyrektor Banku PKO w Wąsoszu. Uczniowie odkryli wirtualny świat kont SKO. Na przykładzie Zosi prześledzili proces wpłacania oszczędności u opiekuna SKO, a następnie zobaczyli jak można się zalogować na swoje konto, w jaki sposób zakładać wirtualne skarbonki, poznali zasady bezpiecznego korzystania z internetowego konta. Z wielkim entuzjazmem dzieci powitały nowych członków SKO, którym wręczono pakiety powitalne pełne gadżetów, a także były świadkami losowania nagrody głównej w konkursie dla nowo przystępujących SKO – wiczów. Plecak z logo SKO wygrała uczennica I klasy Maja. To były ciekawe zajęcia, na których czas upłynął niespodziewanie szybko i nie zdążyliśmy rozdać pysznych cukierków, które przywiozła Pani Dyrektor. Co oznacza, że musimy koniecznie jeszcze raz się spotkać.

Dolnośląskie Biegi Przełajowe

W  dniu 25 maja uczniowie naszej szkoły brali udział w Dolnośląskich Biegach Przełajowych  "Na przełaj ku Olimpiadzie" organizowanych przez Szkołę podstawową w Głębowicach z następującymi osiągnięciami

I miejsce - Natalia Sobik - kl. 7,

I miejsce - Adam Podlewski - kl.7,

II miejsca - Julia Gruszczyńska - kl.3,

II miejsce - Jakub Pawlak - kl.6.

Gratulacje należą się pani Joannie Zimoląg, nauczycielce wychowanie fizycznego oraz całej szkolnej reprezentacji, która w ogólnej klasyfikacji zajęła II miejsce.

 

 

Pdsumowanie szkolnej zbiórki makulatury.

22 maja 2018 r na apelu podsumowaliśmy całoroczną zbiórkę makulatury. Wszystkie klasy, które włączyły się do akcji otrzymały pamiątkowe dyplomy. Dodatkowo trzy klasy, które zebrały najwięcej tego surowca oprócz dyplomów otrzymały także ścienne kalendarze ufundowane przez Bank PKO w Wąsoszu. Nagrodą główną było 200 zł, które Pani Dyrektor przekazała Pani Wychowawczyni klasy V. W tym roku zebraliśmy 3 tony 795 kg makulatury, za co na skupie surowców zapłacono nam 570 zł. Najwięcej  makulatury zebrali uczniowie V klasy, było to aż: 1298, 5 kg, czyli na jednego ucznia 162 kg. Pani Dyrektor podziękowała wszystkim zaangażowanym osobom i podkreśliła, również wielką rolę rodziców, którzy wsparli nas w tej akcji. Jak widać wspólnymi siłami można wiele uzyskać. Pozostałą kwotę 370 zł. przekażemy na Radę Rodziców i z pewnością zostanie ona dobrze spożytkowana dla dobra naszych uczniów.