Nauczyciel na medal!

Nasza nauczycielka - pani Urszula Góralczyk została zgłoszona przez rodziców do konkursu Nauczyciel na medal.

Proszę uczniów, rodziców i pracowników o oddawanie głosów na kandydatkę z naszej szkoły za pomocą smsów na nr 72355 o treści WNP.85 (koszt smsa 2,46 zł z VAT). Głosowanie trwa do piątku - 10 listopada.

Gratuluję pani Urszuli Góralczyk wyróżnienia!

Joanna Morawska

Zaproszenie na uroczyste rozpoczecie roku szkolnego

Serdecznie zapraszam przedszkolaków, uczniów i rodziców na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 do Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Płoskach, które odbędzie się w dniu 4 września 2017r. o godz. 9.30.

Jednocześnie informuję, iż autobusy szkolne w tym dniu będą dowoziły dzieci o godzinę później niż w dni nauki.

J.Morawska

Podsumowanie szkolnej akcji "Dbajmy o zwierzęta"

W II półroczu roku szkolnego 2016/2017 na prośbę Pani M. Rokickiej pełniącej funkcję prezesa Wąsoskiego Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami "Kundelek" nasza szkoła podjęła się zorganizowania pomocy dla czworonożnych podopiecznych stowarzyszenia. Akcja podzielona była na etapy: przygotowanie plakatów i kartonów zachęcających do przynoszenia karmy; ogłoszenie konkursu szkolnego plastycznego "Dbajmy o zwierzęta", w oparciu o regulamin i plakaty informujące; sprzedaż okazjonalnych pocztówek z wizerunkami piesków; spotkanie uczniów z Panią Rokicką, które odbyło się 10 maja 2017 r; ewaluacja przeprowadzona w VI klasie: dzięki akcji uczniowie dowiedzieli się o istnieniu i funkcjonowaniu stowarzyszenia "Kundelek". Poznali zasady bezpieczeństwa podczas kontaktów ze zwierzętami bezdomnymi. Zaskoczyła ich historia dzielnego psa, który w wypadku stracił nogę, a teraz mimo utrudnienia chętnie biega i jest bardzo energiczny. Zainspirowani uczniowie zaczęli zastanawiać się jak jeszcze wesprzeć działalność stowarzyszenia.

Szkolny konkurs SKO rozstrzygnięty :)

W wyniku głosowania uczniów i nauczycieli zostali wyłonieni zwycięzcy konkursu plastycznego "Dbajmy o zwierzęta". Wszystkie prace były bardzo ciekawe, wiele z nich wymagało dużoooo pracy i cierpliwości wykonania. Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz upominek SKO :) Serdecznie gratulujemy!!! Prace zostaną przekazane rzecz podopiecznych Stowarzyszenia "Kundelek"

 

Dzień Patrona i Pierwszy Dzień Wiosny

           W dniu 21 marca 2017 r. w naszej szkole obchodziliśmy Święto Patrona i witaliśmy wiosnę. Dzień rozpoczęliśmy inscenizacją pt: „Wiosna się budzi” pochodzącą ze znanej książki Marii Kownackiej „Razem za słonkiem. Przedwiośnie”. Uczniowie z klas 2 i 3 wcielili się w role dzieci i zwierząt szukających wiosny. Barwne stroje i kolorowe gaiki ozdabiały przedstawienie.

Również w tym dniu, jak co roku w  równych kolumnach maszerowaliśmy kolorowym pochodem z Marzanną oraz ze śpiewem żegnając zimę, a witając wiosnę. Uczniowie klas 4-6 bawili się w podchody, a młodsze dzieci śpiewały znane i lubiane piosenki.

 

            Po tak długim i obfitującym w ciekawe wydarzenia dniu dzieci pojechały do domu.