Dzień Patrona i Pierwszy Dzień Wiosny

           W dniu 21 marca 2017 r. w naszej szkole obchodziliśmy Święto Patrona i witaliśmy wiosnę. Dzień rozpoczęliśmy inscenizacją pt: „Wiosna się budzi” pochodzącą ze znanej książki Marii Kownackiej „Razem za słonkiem. Przedwiośnie”. Uczniowie z klas 2 i 3 wcielili się w role dzieci i zwierząt szukających wiosny. Barwne stroje i kolorowe gaiki ozdabiały przedstawienie.

Również w tym dniu, jak co roku w  równych kolumnach maszerowaliśmy kolorowym pochodem z Marzanną oraz ze śpiewem żegnając zimę, a witając wiosnę. Uczniowie klas 4-6 bawili się w podchody, a młodsze dzieci śpiewały znane i lubiane piosenki.

 

            Po tak długim i obfitującym w ciekawe wydarzenia dniu dzieci pojechały do domu.

Dzień Dziecka w szkole

   1 czerwca 2017 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dziecka. Był to dzień bez lekcji, dzień pełen zabaw. Pierwszy dzwonek oznaczał początek. Pierwszą atrakcją była żywa lekcja historii. Dwóch panów w strojach legionistów pokazało nam, jakimi sposobami walczono w starożytności. Uczniom naszej szkoły przedstawienie bardzo się podobało. Pod koniec spotkania odbył się konkurs; prowadzący sprawdzili, co zapamiętaliśmy. Nagrodami były monety z wizerunkiem Juliusza Cezara.
    Następną atrakcją było czytanie fragmentów ulubionych książek. Na koniec czytania każdy uczeń dostał obrazek, który trzeba było pomalować ... piaskiem.
Potem wszyscy uczniowie ubrani na czerwono lub biało utworzyli flagę naszej ojczyzny, a rodzice i nauczyciele ubrani na czarno ,,zrobili kij''. Tak przygotowani pozowaliśmy do zdjęcia, by wziąć udział w ogólnopolskiej akcji ,, Jak nie czytam, jak czytam''.
  Trochę później uczniowie podobierani w dwójki mogli malować sobie twarze. Były również ogromne bańki mydlane oraz balony, które nauczyciele i rodzice nadmuchali, a uczniowie mogli im nadać rozmaite kształty.
    Kolejną atrakcją była nauka tańców. W zabawie udział wzięli również nauczyciele, a najbardziej zaangażowana się pani Joanna Zimoląg! Uczniowie i nauczyciele tańczyli z wielką pajsą, co bardzo ucieszyło prowadzącego. Odbył się również konkurs. Pierwsza część polegała na uzupełnieniu kubeczka wodą tak, aby się ona przelała. Wydaje się proste, prawda? Otóż nie było to takie proste. Utrudnieniem  było jedno wiadro na trzy drużyny. Drużyny miały łyżki, którymi musiały nabierać wodę, a następnie wodę z łyżeczki przelać do kubeczka. 
    Następnym etapem było skakanie przez hula-hop wokół kubeczków z wodą (kubeczka nie można było przewrócić). Trzecim i ostatnim etapem tego konkursu było okrążenie kubeczka, ale na ... skoczku pogo. Okazało się to bardzo trudne, ale uczniowie poradzili sobie.
    Następną atrakcją był pokaz ogni, ale nie sztucznych. Pokazowi towarzyszyła muzyka, muzyce choreografia, a choreografii żywy ogień, którym nasz gość – Pan Piotr - zionął.
    Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom podobał się występ. W Dniu Dziecka były rozdawane również nagrody dla klas I-III i IV-VI za konkurs (przedstawienie wybranej scenki z książki naszej Patronki). Pod koniec dnia odbył się pokaz sztucznych ogni, czyli fajerwerków, co bardzo ucieszyło wszystkich zgromadzonych. O 14.00 zadzwonił dzwonek kończący  dzień pełen zabaw i atrakcji.
Autor: Magda Nowaczyk- ucz. kl.6.

Dzień Mamy i Taty w oddziale zerowym

Jak co roku 26 maja przedszkolaki zaprosiły swoich ukochanych rodziców na obchody Dnia Mamy i Taty. Dzieci pięknie przygotowały się do tej ważnej uroczystości i poprzez wiersze, piosenki, taniec i grę na flażolecie podziękowały swoim rodzicom za wychowanie, opiekę i bezwarunkową miłość.  Po części artystycznej przedszkolaki wręczyły wykonane przez siebie upominki oraz zaprosiły rodziców na słodki poczęstunek. Czas szybko upłynął w miłej i radosnej atmosferze. Życzymy jeszcze raz  wszystkim rodzicom dużo uśmiechu na twarzy, spełnienia najskrytszych marzeń, a przede wszystkim radości i pociechy ze swoich dzieci.

 

 

Koncert flażoletowy przedszkolaków w Gimnazjum w Wąsoszu

 Dnia 26.05.2017r. na zaproszenia Pana Andrzeja Kowala, przedszkolaki z oddziału zerowego zagrały mini koncert flażoletowy w ramach Innowacji Pedagogicznej ,,Flażoletowy zawrót głowy” w Gimnazjum w Wąsoszu. Koncert był specjalnie zadedykowany wszystkim rodzicom, którzy w tym dniu obchodzili swoje święto. Nie zabrakło również gości z PCDN – u w Górze z zespołu nauczycieli edukacji artystycznej, którzy mogli posłuchać gry na fleciku polskim, czyli flażolecie w wykonaniu najmłodszych dzieci. Trzeba dodać, że to był pierwszy tak poważny występ naszych przedszkolaków i ku wielkiemu zdziwieniu trema ich nie dopadła. Dzieci wypadły wspaniale i w nagrodę otrzymały gromkie brawa. Życzymy naszym małym przedszkolakom wielu sukcesów i powodzenia w dalszym muzykowaniu.

  

Dzień Mamy i Taty

29 maja 20017 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Mamy i Taty. Uczniowie klas 1-3 przygotowali wzruszającą część artystyczną. Dzieci popisywały się zdolnościami recytatorskimi, muzycznymi, tanecznymi oraz aktorskimi w przedstawieniu pt. "Jezioro Łabędzie". Po występach wręczone zostały rodzicom własnoręcznie wykonane laurki i upominki.