11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

 Był taki smutny czas w historii naszej Ojczyzny, gdy na 123 lata utraciła niepodległość. Zaborcy - trzy mocarstwa: Austria, Prusy, Rosja - podzielili między siebie polską ziemię, a Polakom chcieli narzucić swoją kulturę, zwyczaje, język i religię. Nasz naród nie poddawał się. Każde pokolenie stawało w obronie tych najważniejszych wartości. Walczyło też w wielkich powstaniach narodowych. Kończyły się one jednak klęską.

Gdy w 1914 roku wybuchła I wojna światowa, Komendant Józef Piłsudski stworzył Legiony Polskie - oddziały polskiego wojska, które przyczyniły się do odzyskania wolności naszej Ojczyzny. Ten długo oczekiwany dzień nastąpił 11 listopada 1918 roku. Czcimy go dziś jako Narodowe Święto Niepodległości.

Z tej okazji uczniowie klasy VI przygotowali montaż słowno - muzyczny, który zaprezentowali podczas apelu w dniu 09 listopada.

Uczniowie z uwagą obejrzeli przedstawienie o utracie niepodległości w wyniku 3 rozbiorów i o jej odzyskaniu po 123 latach.

Sukcesy naszych uczniów w Biegu Niepodległości

Uczniowie naszej szkoły, podobnie jak w poprzednich latach, wzięli udział w Biegu Niepodległości w Górze.

W tym roku I miejsce w powiecie zdobył zdobył Jakub Pawlak z klasy 6, a II miejsce zajał Bartłomiej Lorenc - uczeń klasy 3. 

Serdeczne gratulacje dla Kuby i Bartka, ich rodziców oraz pań nauczycielek - Joanny Zimolag i Urszuli Góralczyk.

Podziękowania dla wszystkich uczniów i uczennic repezentujacych szkołę, w tym ważnym wydarzeniu organizowanym z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

 

Podsumowanie akcji 1% podatku dla szkoły

Ze środków zebranych przez rodziców i pracowników szkoły w ramach przekazywania 1% podatku zakupione zostały do jednej z sal szkolnych nowe ławki i krzesła na kwotę 2 788 zł. Akcja prowadzona była we współpracy z fundacją Młodzi-Młodym.

Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do wzbogacenia wyposażenia szkoły.

J.Morawska

 

Dzień Edukacji Narodowej

w piątek - 13 października pani Dyrektor i przewodniczący Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy 2 i 3 podziękowali nauczycielom słowami piosenek i wierszy za przekazywana wiedzę, wychowanie i opiekę.

Rada Rodziców przygotowała dla wszystkich pracowników szkoły i emerytów słodki poczęstunek.

 

 

Nauczyciel na medal!

Nasza nauczycielka - pani Urszula Góralczyk została zgłoszona przez rodziców do konkursu Nauczyciel na medal.

Proszę uczniów, rodziców i pracowników o oddawanie głosów na kandydatkę z naszej szkoły za pomocą smsów na nr 72355 o treści WNP.85 (koszt smsa 2,46 zł z VAT). Głosowanie trwa do piątku - 10 listopada.

Gratuluję pani Urszuli Góralczyk wyróżnienia!

Joanna Morawska