Spotkanie z Michałem Chudym – wybitnym sportowcem!

 

Dzień pełen emocji mogliśmy przeżyć w naszej szkole a to za sprawą naszego wspaniałego gościa, młodego i  pływaka.

Michał Chudy-wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, rekordzista Polski, brązowy medalista z Baku w sztafecie 4x100m stylem zmiennym, 5 i 6 miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów oraz  wiele innych osiągnięć ma w swoim dorobku.

Swoją przygodę z pływaniem zaczął bardzo wcześnie, bo już w przedszkolu - uczęszczał wtedy na naukę pływania. Do Wodnika Rawicz  wstąpił mając 9 lat. Pan Michał trenuje w Legii Warszawa, pod bacznym okiem trenera, również wybitnego pływaka, Pawła Korzeniowskiego (wielokrotnego rekordzisty i mistrza Polski, mistrza i dwukrotnego wicemistrza świata, wielokrotnego mistrza Europy, olimpijczyka).

Podczas spotkania mogliśmy obejrzeć prezentację przygotowaną przez gościa o swoich dotychczasowych sukcesach, codziennego życia sportowca, treningach oraz ciężkiej pracy. Mogliśmy również obejrzeć film z najważniejszych dla Pana Michała zawodów, Igrzysk Europejskich w Baku, gdzie w  sztafecie 4x100 m stylem zmiennym zdobył brązowy medal. 

Następnie uczniowie mogli zadać Panu Michałowi pytania, po czym nastąpił pamiątkowy wpis do kroniki szkolnej, wspólne zdjęcie oraz rozdawanie autografów.

To była bardzo pouczająca lekcja, która na długo pozostanie w naszej pamięci.Świąteczne życzenia

 

W Betlejem na sianku Zbawiciel się rodzi,
niech wam jak najlepiej w życiu się powodzi,
zaś w Nowym Roku o każdej godzinie,
niechaj nic co dobre was w życiu nie minie.

Z okazji zbliżających się

Świąt Bożego Narodzenia

najlepsze życzenia

składają

Dyrektor, Pracownicy, Przedszkolaki oraz Uczniowie

Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej

 w Płoskach.

Strażnicy Czytadeli wykonali pierwsze zadanie czytelnicze!

Przyszedł w końcu czas – 7 grudnia – na ostateczną realizację zadania. Przebrani, ucharakteryzowani i przede wszystkim szczęśliwi pozowaliśmy do zdjęć, starając się jak najlepiej odegrać swoje role i oddać nastrój i temperament opisanych w powieści scen.

Następnie w wesołym korowodzie smoków i rycerzy odwiedziliśmy kolejnych uczniów w klasach, czytając im fragmenty książki „Smok Jego Królewskiej Mości” Naomi Novik, zachęcając do lektury, i wręczając na pamiątkę samodzielnie wykonane zabawne, kolorowe smoki na patyczkach, które będą im przypominać o tej fantastycznej powieści i o naszej wizycie (filmy można obejrzeć na Facebooku – Odział „0” w Płoskach!!! Dziękujemy pani Ewelinie Garboś za pomoc. Zapraszamy).

Ostatnim etapem było wydrukowanie kilku zdjęć i wykonanie własnych obwolut do książki N. Novik. Zachęcamy wszystkich do przeczytania tej pasjonującej książki! 

Reforma oświaty

Na stronie www.reformaedukacji.men.gov.pl     dostępne  są informacje  Ministerstwa Edukacji Narodowej na temat planowej reformy oświaty.

Mikołajki w szkole

Tradycyjnie w dniu 6 grudnia, tuż po pierwszym dzwonku, do szkoły przybył  Św. Mikołaj.  Swoim pojawieniem się sprawił dzieciom dużo radości i miłych wrażeń.  

Dziękujemy za pamieć, słodycze, dobre słowa i czekamy na spotkanie w przyszłym roku.