Świąteczne życzenia

 

W Betlejem na sianku Zbawiciel się rodzi,
niech wam jak najlepiej w życiu się powodzi,
zaś w Nowym Roku o każdej godzinie,
niechaj nic co dobre was w życiu nie minie.

Z okazji zbliżających się

Świąt Bożego Narodzenia

najlepsze życzenia

składają

Dyrektor, Pracownicy, Przedszkolaki oraz Uczniowie

Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej

 w Płoskach.

Reforma oświaty

Na stronie www.reformaedukacji.men.gov.pl     dostępne  są informacje  Ministerstwa Edukacji Narodowej na temat planowej reformy oświaty.

Mikołajki w szkole

Tradycyjnie w dniu 6 grudnia, tuż po pierwszym dzwonku, do szkoły przybył  Św. Mikołaj.  Swoim pojawieniem się sprawił dzieciom dużo radości i miłych wrażeń.  

Dziękujemy za pamieć, słodycze, dobre słowa i czekamy na spotkanie w przyszłym roku.

 

Strażnicy Czytadeli wykonali pierwsze zadanie czytelnicze!

Przyszedł w końcu czas – 7 grudnia – na ostateczną realizację zadania. Przebrani, ucharakteryzowani i przede wszystkim szczęśliwi pozowaliśmy do zdjęć, starając się jak najlepiej odegrać swoje role i oddać nastrój i temperament opisanych w powieści scen.

Następnie w wesołym korowodzie smoków i rycerzy odwiedziliśmy kolejnych uczniów w klasach, czytając im fragmenty książki „Smok Jego Królewskiej Mości” Naomi Novik, zachęcając do lektury, i wręczając na pamiątkę samodzielnie wykonane zabawne, kolorowe smoki na patyczkach, które będą im przypominać o tej fantastycznej powieści i o naszej wizycie (filmy można obejrzeć na Facebooku – Odział „0” w Płoskach!!! Dziękujemy pani Ewelinie Garboś za pomoc. Zapraszamy).

Ostatnim etapem było wydrukowanie kilku zdjęć i wykonanie własnych obwolut do książki N. Novik. Zachęcamy wszystkich do przeczytania tej pasjonującej książki! 

Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości

Dnia 10.11.2016 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Brała w nim udział cała społeczność szkolna. Podczas apelu  przypomniana została ta część historii Polski, która mówi o naszej drodze ku niepodległości, recytowane były wiersze i odśpiewane z entuzjazmem pieśni patriotyczne.