Obchody Dnia Niepodległości

Z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klasy VI wraz z wychowawczynią panią Joanna Zimolag przygotowali uroczysty apel, który odbył się 6 listopada. Dla nas, Polaków, jest to szczególny dzień. Dla nas, uczniów, to możliwość przypomnienia wszystkim ważnych wydarzeń z tego okresu, ważnych dat oraz ważnych ludzi, którzy walczyli o odzyskanie wolności. W czasie apelu nie zabrakło również wspólnie śpiewanych pieśni patriotycznych.

 

1% podatku na rzecz szkoły

 

 

W ramach akcji przekazywania

1% podatku na rzecz szkoły

przeprowadzonej we współpracy

z Fundacją Studencką Młodzi – Młodym

pozyskaliśmy kwotę 532,88 zł, która zostanie

przekazana na konto Rady Rodziców z przeznaczeniem na zakup gier i pomocy dydaktycznych dla dzieci.

 

 

W imieniu Grona Pedagogicznego i Uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Płoskach serdecznie dziękuję wszystkim darczyńcom za przekazane środki oraz proszę o pamięć w przyszłym roku.

 

Dyrektor – Joanna Morawska 

Sukces w I Powiatowym Dyktandzie Ortograficznym

Gratulacje

dla

Wiktorii Stawiarz

uczennicy klasy 6, która

 zajęła II miejsce

w I Powiatowym Dyktandzie "Nie tylko dla Orłów"

organizowanym przez PCDN i PPP w Górze.

 

Życzymy dalszych sukcesów

 

 

 

Dzień Praw Dziecka - 20 listopada

 

20 listopada

 Międzynarodowy

Dzień  Praw  Dziecka

 

 

„Kiedy śmieje się dziecko,

 śmieje się cały świat”

Janusz Korczak

 

Czytaj więcej: Dzień Praw Dziecka - 20 listopada

"Czytania narodowe" - "Trylogia" Henryka Sienkiewicza

5 września o godzinie 11.25 odbyło się w naszej szkole "Narodowe czytanie" fragmentów "Trylogii" Henryka Sienkiewicza - akcja zainicjowana przez prezydenta Rzeczposlitej Polskiej, Bronisława Komorowskiego. Na łonie natury, opodal szkolnego kasztanowca, na którym wisiał plakat NC sporządzony przez uczennicę kl. V - Martynę Sztymer - uczniowie i nauczyciele wysłuchali fragmentów "Ogniem i mieczem", "Potopu" i "Pana Wołodyjowskiego", podzielonych na bloki tematyczne, pt. "Natura", "Miłość", "Walka-patriotyzm". Z "językiem" sienkiewiczowskim zmierzyli się i, czytając, potrafili zaprezentować jego piękno uczennice kl. III, Nikola i Dagmara, uczennica kl. VI, Wiktoria, pani Jolanta Maślejak, przedstawicielka rodziców i miłośniczka książek, oraz Patrycja Garboś, polonistka. Imprezie towarzyszyła wystawa dzieł Sienkiewicza oraz ilustracji prezentujących stroje szlacheckie, którą można oglądać do 12 września. Uczniowie mogli również otrzymać pieczątkę NC, przybijaną na prywatnych egzemplarzach "Trylogii", co stanowić będzie unikalną pamiątkę przeprowadzonej akcji. Szanownym lektorom oraz słuchaczom serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w tym literackim przedsięwzięciu.