Dwa styczniowe spotkania uczniów kl. IV-VI - podsumowaniem innowacji!!!

  W styczniu podjęliśmy ostatnie działania w ramach innowacji "Z książką... dookoła świata". Potwierdza się maksyma, że "Co dobre szybko się kończy"!

  10 stycznia chętni uczniowie klas III - VI wzięli udział w wycieczce do Wrocławia, miasta, które ogłoszone zostało w roku 2016 Europejską Stolicą Kultury. Korzystając z atrakcji, które m.in. rozsławiły w ubiegłym roku Wrocław, uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w warsztatach artystycznych pt. Papier z wyobraźni. Malowanie techniką ebru,  które to warsztaty oferuje powstałe niedawno Muzeum Pana Tadeusza. Później dzieci zwiedzały to niezwykłe interaktywne miejsce poświęcone nie tylko, jakby się mogło wydawać, epopei Mickiewiczowskiej. Urzekła z pewnością historia "opowiedziana" w nietuzinkowy sposób, a wiele dzieci zapowiedziało, że w wakacje odwiedzą muzeum wspólnie z rodzicami. Kolejnym etapem podróży była wizyta w Hydropolis, co zdaje się zapadło głęboko w pamięci wszystkich uczestników. Ciekawostkom nie było końca. Wizualizacje i wiedza przewodników dały pełną satysfakcję. Ostatnim przystankiem przed dotarciem do domów był McDonald's. W końcu po zaspokojeniu wyższych potrzeb przyszła kolej na małe co nieco dla ciała. 

  Z kolei 31 stycznia odbyło się w naszej szkole ostatnie spotkanie w ramach innowacji. Przygotowania do tego dnia ruszyły dzień wcześniej. Każdy z uczniów klas IV-VI przyniósł egzotyczny owoc wraz z opisem m.in., z jakiego kraju pochodzi. Owoce wraz z ciekawostkami wyszukanymi wcześniej w Internecie złożyły się na całkiem pyszną wystawę, która dotrwała do dnia następnego, choć ślinka ciekła... W końcu podzieleni na trzy grupy uczniowie zabrali się do dzieła. Kuchnia misyjna serwowała tego dnia sałatki egzotyczne! Wystarczyło dla wszystkich. Uczniowie klasy VI dali prawdziwy przykład kultury osobistej, pokazali też, że potrafią trzymać się razem, że są zgrani, a także, że potrafią się dzielić. Młodsi uczniowie mogli brać z nich przykład, gdy tak kulturalnie, wspólnie przy jednym stole, delektowali się stworzonym przez siebie przysmakiem!

  Dziękujemy zarówno uczniom za to, że wywiązali się z tego ostatniego smakowitego zadania, jak i  rodzicom za zaangażowanie. Bez nich stworzenie tych egzotycznych kulinarnych potraw nie byłoby możliwe!!!

                                                                                         Joanna Wielogórska, Patrycja Garboś

 

Dzień Babci i Dziadka

Dnia 23 stycznia 2017 roku w naszej szkole odbyła się niezwykle wzruszająca uroczystość, Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji uczniowie klas I – III oraz przedszkolaki przygotowali część artystyczną pełną wierszy, piosenek, tańców, a nawet gry na flażolecie. Dziadkowie z zaciekawieniem podziwiali talenty swoich wnuków. Po pełnej wzruszeń części artystycznej, dzieci wręczyły swoim babciom i dziadków własnoręcznie wykonane upominki, a następnie wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

  

Spotkanie z Michałem Chudym – wybitnym sportowcem!

 

Dzień pełen emocji mogliśmy przeżyć w naszej szkole a to za sprawą naszego wspaniałego gościa, młodego i  pływaka.

Michał Chudy-wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, rekordzista Polski, brązowy medalista z Baku w sztafecie 4x100m stylem zmiennym, 5 i 6 miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów oraz  wiele innych osiągnięć ma w swoim dorobku.

Swoją przygodę z pływaniem zaczął bardzo wcześnie, bo już w przedszkolu - uczęszczał wtedy na naukę pływania. Do Wodnika Rawicz  wstąpił mając 9 lat. Pan Michał trenuje w Legii Warszawa, pod bacznym okiem trenera, również wybitnego pływaka, Pawła Korzeniowskiego (wielokrotnego rekordzisty i mistrza Polski, mistrza i dwukrotnego wicemistrza świata, wielokrotnego mistrza Europy, olimpijczyka).

Podczas spotkania mogliśmy obejrzeć prezentację przygotowaną przez gościa o swoich dotychczasowych sukcesach, codziennego życia sportowca, treningach oraz ciężkiej pracy. Mogliśmy również obejrzeć film z najważniejszych dla Pana Michała zawodów, Igrzysk Europejskich w Baku, gdzie w  sztafecie 4x100 m stylem zmiennym zdobył brązowy medal. 

Następnie uczniowie mogli zadać Panu Michałowi pytania, po czym nastąpił pamiątkowy wpis do kroniki szkolnej, wspólne zdjęcie oraz rozdawanie autografów.

To była bardzo pouczająca lekcja, która na długo pozostanie w naszej pamięci.Trzymaj Formę!

Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego pt. „Trzymaj Formę”. Organizatorami programu są: Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców.

Cele programu to:  pogłębienie wiedzy o znaczeniu zbilansowanej diety i aktywności fizycznej dla organizmu człowieka, kształtowanie postaw i zachowań związanych z prawidłowym żywieniem, odpowiednią jakością zdrowotną żywności i aktywnością fizyczną oraz dostarczenie uczniom wiedzy o informacjach zamieszczonych na opakowaniach produktów spożywczych i umiejętności korzystania z nich. 

Świąteczne życzenia

 

W Betlejem na sianku Zbawiciel się rodzi,
niech wam jak najlepiej w życiu się powodzi,
zaś w Nowym Roku o każdej godzinie,
niechaj nic co dobre was w życiu nie minie.

Z okazji zbliżających się

Świąt Bożego Narodzenia

najlepsze życzenia

składają

Dyrektor, Pracownicy, Przedszkolaki oraz Uczniowie

Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej

 w Płoskach.