Bystrzaczki z koła polonistycznego piszą, piszą, piszą... limeryki o oszczędzaniu


 

Dziewczęta z koła polonistycznego włączyły się w szkolne obchody Światowego Dnia Oszczędzania. 31 października 2013 roku wystąpiły z napisanymi przez siebie limerykami o oszczędzaniu. Pierwsze poważne próby literackie spodobały się publiczności. Bystrzaczki, czyli Aleksandra Gruszczyńska, Iza Krawczyk, Oliwia Maślejak, Martyna Sztymer, Maja Bartosik, Agnieszka Likus i Wiktoria Stawiarz, stanęły na wysokości zadania! Oto niektóre z wierszy:

 

 

Oszczędzanie świetna sprawa,

A zakupy – niezła frajda,

Żeby jednak to się udało,

Oszczędzaj śmiało.

 

Pełny skarbiec już na Ciebie czeka,

Do niego prowadzi pieniężna rzeka,

To nie jest bajka – Sknerus Mac Kwacz

Dobrze to wiedział i oszczędzał!

 

Kap, kap, kap ...

Woda z kranu zbyt mocno płynie,

Powiększając wydatki całej rodziny.

 

SKO to oszczędności raj,

Żeby się w nim znaleźć,

Do Pani Joasi czym prędzej gnaj.

 

Woda chlupie, światło świeci,

Nie można ich marnotrawić,

Wiedzą to nawet dzieci.

 

Szkoła Odkrywców Talentów

Nasza Szkoła w czerwcu 2011 roku otrzymała zaszczytny tytuł Szkoły Odkrywców Talentów, przyznawany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

W ramach tego Tytułu realizujemy następujące przedsięwzięcia: 
“Zespół instrumentalny flażoletowo – gitarowy”, 
“Szkolna Liga Matematyczna klasy IV”, 
“Przygotowanie do konkursów polonistycznych”, 
“SKO”. 

 

Partnerami naszej akcji są: PKO BP, Urząd Miejski Wąsosza, Zespół Placówek Kultury w Wąsoszu, Parafie w Wąsoszu i Piskorzynie, Biblioteka Publiczna w Wąsoszu, Szkoła Podstawowa w Witoszycach, Publiczne Gimnazjum w Wąsoszu, Powiatowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Górze.

Wspólna modlitwa z ks. bp Andrzejem Siemieniewskim :)


 

 

Mieszkańcy Płosek godnie powitali Jego Ekscelencję. Odmalowana kaplica została przystrojona bukszpanem i kwiatami. Joasia Birk i Gabrysia Biegalska z VI klasy piękną recytacją powitały ks. bp :) Następnie głos zabrali starsi, których reprezentowała Pani Emilia Śnieżko. 

 

 

 Była wspólna modlitwa "Anioł Pański" oraz 10 różańca i "ciepłe" słowa nauki ks. bp na temat wspólnoty, domu modlitwy. To spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci.

 

Otwarci na świat, czyli meksykańskie dyplomy dla naszych uczennic :)

Agnieszka Likus, Maja Bartosik oraz Wiktoria Stawiarz wzięły udział w 17 Konkursie Rysunku Dziecięcego, pt. "To jest mój Meksyk", którego temat brzmiał: "Na skrzydłach Meksyku ponad granicami", w nawiązaniu do prac meksykańskiego malarza i rzeźbiarza - Jorge Marin. Dyplomy przesłała Ambasada Meksyku w Polsce, z siedzibą w Warszawie :) Dyplomy wiszą na głównej gazetce i cieszą nasze oczy :)

 

"Co w prasie piszczy?" Artykuł o naszym SKO w lokalnej prasie :) Super!!!!!

Cieszymy się, że nasza praca została doceniona i tak wspaniale opisana :) Dziękujemy autorce tego artykułu Pani Patrycji:)