Trzymaj Formę - Aktywne ferie

W pierwszy dzień ferii, tj.19 stycznia 2015 roku, odbył się wyjazd do Wrocławia, zorganizowany przez p. Joannę Zimolag oraz p. Grażynę Owczarek. W wycieczce brali udział uczniowie z klas IV-VI. W planie wycieczki uwzględniliśmy pobyt na lodowisku, pobyt na basenie oraz seans filmowy. Wszystkie punkty wycieczki pochłonęły nam cały dzień ale szczęśliwie i w miłej atmosferze wróciliśmy do domu. 

IX edycja Programu Edukacyjnego pt. "Trzymaj Formę!"

W roku szkolnym 2014/2015 nasza szkoła właczyła sie w realizację IX edycji Programu Edukacyjnego pt."Trzymaj Formę". 

Hasło tej edycji:

"RODZINO, TRZYMAJ FORMĘ!"

Celem głównym tego programu jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualna i wolny wybór jednostki.

W ramach programu będziemy:

- pogłębiać wiedzę o znaczeniu zbilansowanej diety i aktywności fizycznej dla organizmu człowieka;

- kształtować postawy i zachowania zwiazane z prawidłowym żywieniem;

- dostarczać wiedzę o informacjach zamieszczonych na opakowaniach produktów spożywczych i umiejętne korzystanie z nich.

Ślubowanie klasy I

 Dzień 07 listopada 2014 roku w naszej szkole był bardzo ważnym dniem dla najmłodszej klasy. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Płoskach. Uroczystość prowadziła przewodnicząca Samorządu Szkolnego Maja Bartosik. Pierwszoklasiści przygotowali pod okiem swojej pani wychowawczyni Kazimiery Ślusarek program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie.Złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Pasowania na uczniów szkoły, ogromnym ołówkiem, dokonała pani Dyrektor Joanna Morawska. Z okazji tej uroczystości pierwszoklasiści otrzymali dyplomy, oraz upominki od Rady Rodziców, od dzieci z ,,zerówki", od uczniów z klasy II i III. Następnie była chwila na pamiątkowe zdjęcia. Pełni wrażeń, w towarzystwie wzruszonych rodziców, udali się do klasy na słodki poczęstunek.

Czytaj więcej: Ślubowanie klasy I

11. 12. 2014 r. V Powiatowy Turniej Bankowy w Górze Śląskiej :) Nasza drużyna zajęła II miejsce :)

    Zacznę od podziękowań, ponieważ spotkaliśmy się ze zrozumieniem i życzliwością a to piękne i budujące doświadczenie :) Mało kto wie, ale nasza szkoła jest oddalona o ok 25 km. od Góry i nasz wyjazd na ten turniej stał pod dużym znakiem zapytania ze względu na problemy z dojazdem. Na szczęście na prośbę Pani Dyrektor drużyna z Wąsosza przyjechała po dwie nasze uczestniczki i Panią Ulę, wychowawczynię 3 klasy, za co bardzo dziękujemy. Niestety bus nie mógł pomieścić więcej osób i tu z pomocą przyszła mama Jakuba i Filipa, która dowiozła ich na turniej za co także dziękuję. Szkoda, że nie mogłam Im towarzyszyć niestety obowiązki w drugiej szkole mi to uniemożliwiły. Widziałam jednak radość i szczęście, kiedy wrócili z turnieju i już wiem, że było wspaniale. Dlatego trzecie podziękowanie kieruję do organizatorów SKO działającego w Szkole nr 3 w Górze Śląskiej :)

Naszą szkołę reprezentowali: Filip, Kuba, Zuzia i Nikola :)

Czteroosobowe drużyny współpracowały podczas sklejania łańcucha na choinkę, rozwiązywania zadań oszczędnościowych i testu ze znajomości pojęć bankowych. Jedną z konkurencji była interaktywna gra.

Wszyscy uczestnicy otrzymali wspaniałe nagrody ufundowane przez SKO.

Nikola i Zuzia wybrały puzzle, a Filip i Kuba kalkulator oraz kolorowy piórnik SKO.

Obchody Dnia Niepodległości

Z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klasy VI wraz z wychowawczynią panią Joanna Zimolag przygotowali uroczysty apel, który odbył się 6 listopada. Dla nas, Polaków, jest to szczególny dzień. Dla nas, uczniów, to możliwość przypomnienia wszystkim ważnych wydarzeń z tego okresu, ważnych dat oraz ważnych ludzi, którzy walczyli o odzyskanie wolności. W czasie apelu nie zabrakło również wspólnie śpiewanych pieśni patriotycznych.