Nasze Narodowe Czytanie "Lalki" Bolesława Prusa

4 września o godzinie 11.30 rozpoczęło się szkolne Narodowe Czytanie "Lalki" Bolesława Prusa. W role Izabeli Łęckiej, pani Wasowskiej, Stanisława Wokulskiego, Juliana Ochockiego czy Rzeckiego wcielili się pani Jolanta Maślejak (która już po raz drugi z wielkim zaangażowaniem wsparła nasze czytelnicze przedsięwzięcie), pani Jadwiga Łuczyńska, pani Dyrektor - Joanna Morawska, pani Monika Owsianik oraz uczennice klasy V: Patrycja Klisowska i Magda Nowaczyk. Odczytywane fragmenty powieści koncentrowały się wokół miłości, patriotyzmu, nauki... A należy podkreślić, że lektorzy stanęli na wysokości zadania i mogliśmy wysłuchać pięknych deklamacji. Uczniowie na godzinę przenieśli się w realia ówczesnej warszawskiej arystokracji. Przedsięwzięciu towarzyszyła również wystawa lalek porcelanowych pochodzacych z prywatnej kolekcji pani Joanny Smolan. Podziwiać było można lalkę Sissi, madame Bovary, Gejszę, oryginalna lalkę Barbie firmy Mattel. Uczniowie mogli też zapoznać się z długa i bogata historia lalki (zabawki). Bardzo serdecznie dziękujemy zaproszonym gościom oraz wszystkim tym, którzy wsparli tę szkolna akcję swoja pomysłowościa i dobra wola. Do "zaczytania" we wrześniu następnego roku!!!