70-lecie istnienia Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Płoskach 1945-2015

27 września świętowaliśmy 70-lecie istnienia szkoły, a w jej murach gościliśmy szacownych absolwentów. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 14.00 przemówieniem, które wygłosiła pani Joanna Morawska, dyrektor szkoły. Następnie zaproszeni goście mogli odbyć wzruszającą podróż do czasów, kiedy byli uczniami, i odszukać siebie na starych fotografiach, składających się na prezentację autorstwa pani Moniki Owsianik – absolwentki i nauczyciela historii (Podziękowania należa się całemu zespołowi przygotowujacemu tę uroczystość). Bogatą historię szkoły przybliżyła wszystkim również absolwentka i nauczyciel edukacji wczesnosnoszkolnej – pani Elżbieta Klisowska. Po części oficjalnej urozmaiconej pięknymi deklamacjami szóstoklasistów, których przygotowała pani Joanna Zimoląg, i wierszem uczniów klasy pierwszej, których opiekunem jest pani Kazimiera Ślusarek, a także krótkimi przemówieniami zastępcy Burmistrza Wąsosza, pana Grzegorza Kordiaka, i sekretarza, pana Marcina Kozińskiego, absolwenci oraz zaproszeni goście mogli zwiedzić budynek szkoły, obejrzeć dawne kroniki, a następnie już spokojnie po prostu porozmawiać ze sobą i wspominać… przy kawie i domowych wypiekach. Na niejednej twarzy pojawiły się łzy. Goście na pamiątkę tego wzruszającego spotkania po latach otrzymali drobne upominki - kubki i breloczki z nadrukami przedstawiającymi patronkę, Marię Kownacką, oraz budynek szkoły. Serdecznie dziękujemy wszystkim absolwentom i gościom za przybycie i wspólne świętowanie - za uśmiechy, ciepłe słowa, łzy radości...