O niepełnosprawności.Z inicjatywy szóstoklasistów

12 października z inicjatywy uczniów kasy VI odbyła się lekcja, na której poruszano problemy dotyczace niepełnosprawności. Uczniowie wpadli na pomysł, żeby przeprowadzić te zajęcia w konwencji popularnego programu telewizyjnego - "Rozmów w toku". W role prowadzacych wcieliły się Martyna Sztymer i Martyna Jaz. Psychologiem była Aleksandra Gruszczyńska, a pytania z widowni zadawali Wiktor Biegalski, Wojciech Stawiarz, Krystian Gawłów, Adam Podlewski. "Swoja" historię - historię rodziny dotkniętej tragedia po wypadku samochodowym - opowiada Nikodem Opioła, który wcielił się w mężczyznę, który stracił żonę, oraz Izabella Krawczyk - grajaca jego siostrę. O trudnościach, z jakimi borykaja się niepełnosprawni, o zawiedzionych marzeniach, ale także planach na przyszłość i nadziejach, o swoich emocjach mówiły "dzieci" Nikodema: Oliwia Maślejak, która wcieliła się w rolę osoby, która w wypadku straciła nogę, oraz Bartłomiej Figas, który po wypadku porusza się na wózku. Uczniowie sprostali poważnemu tematowi!