Uczniowie kl. VI dla młodszych uczniów

1 grudnia uczniowie klasy VI wystawili przedstawienie pt. "Bursztynowy talizman" na motywach legendy słupskiej. Przedsięwzięcie to część projektu wychowawczego zatytułowanego "Widzę - Czuję - Pomagam", który realizuja. W jego ramach uczniowie dyskutowali już na temat wolontariatu; tworzyli ulotki reklamujace działania wolontariuszy i rozprowadzali je w środowisku lokalnym; brali udział w akcji "Wylosuj Anioła!", tworzac kartki pocztowe nasycone optymistycznymi myślami, a skierowane do dzieci z hospicjum; mieli możliwość wczuć się w sytuację osoby niewidomej oraz jej opiekuna; a teraz przyszła kolej na odegranie sztuki, która zainteresuje młodszych widzów. Myślę, że spisali się świetnie, za co jako wychowawca serdecznie dziękuję. Dziękuję najmłodszym za bardzo uważne słuchanie i ogladanie, i za miłe słowa skierowane do młodych aktorów po przedstawieniu. Mamy nadzieję, że wszyscy zrozumieli przesłanie sztuki, czyli pojęli, jak wielka wartość ma pomagania potrzebujacym. Serdecznie dziękuję Rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów i rekwizytów. Kolejne zadanie - przygotowanie bombki-prezentu ofiarowanego z głębi serca. Do dzieła!!!