Spotkanie z Michałem Chudym – wybitnym sportowcem!

Dzień pełen emocji mogliśmy przeżyć w naszej szkole a to za sprawą naszego wspaniałego gościa, młodego i  pływaka.

Michał Chudy-wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, rekordzista Polski, brązowy medalista z Baku w sztafecie 4x100m stylem zmiennym, 5 i 6 miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów oraz  wiele innych osiągnięć ma w swoim dorobku.

Swoją przygodę z pływaniem zaczął bardzo wcześnie, bo już w przedszkolu - uczęszczał wtedy na naukę pływania. Do Wodnika Rawicz  wstąpił mając 9 lat. Pan Michał trenuje w Legii Warszawa, pod bacznym okiem trenera, również wybitnego pływaka, Pawła Korzeniowskiego (wielokrotnego rekordzisty i mistrza Polski, mistrza i dwukrotnego wicemistrza świata, wielokrotnego mistrza Europy, olimpijczyka).

Podczas spotkania mogliśmy obejrzeć prezentację przygotowaną przez gościa o swoich dotychczasowych sukcesach, codziennego życia sportowca, treningach oraz ciężkiej pracy. Mogliśmy również obejrzeć film z najważniejszych dla Pana Michała zawodów, Igrzysk Europejskich w Baku, gdzie w  sztafecie 4x100 m stylem zmiennym zdobył brązowy medal.

Następnie uczniowie mogli zadać Panu Michałowi pytania, po czym nastąpił pamiątkowy wpis do kroniki szkolnej, wspólne zdjęcie oraz rozdawanie autografów.

To była bardzo pouczająca lekcja, która na długo pozostanie w naszej pamięci.