Dzień Dziecka w szkole

   1 czerwca 2017 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dziecka. Był to dzień bez lekcji, dzień pełen zabaw. Pierwszy dzwonek oznaczał początek. Pierwszą atrakcją była żywa lekcja historii. Dwóch panów w strojach legionistów pokazało nam, jakimi sposobami walczono w starożytności. Uczniom naszej szkoły przedstawienie bardzo się podobało. Pod koniec spotkania odbył się konkurs; prowadzący sprawdzili, co zapamiętaliśmy. Nagrodami były monety z wizerunkiem Juliusza Cezara.
    Następną atrakcją było czytanie fragmentów ulubionych książek. Na koniec czytania każdy uczeń dostał obrazek, który trzeba było pomalować ... piaskiem.
Potem wszyscy uczniowie ubrani na czerwono lub biało utworzyli flagę naszej ojczyzny, a rodzice i nauczyciele ubrani na czarno ,,zrobili kij''. Tak przygotowani pozowaliśmy do zdjęcia, by wziąć udział w ogólnopolskiej akcji ,, Jak nie czytam, jak czytam''.
  Trochę później uczniowie podobierani w dwójki mogli malować sobie twarze. Były również ogromne bańki mydlane oraz balony, które nauczyciele i rodzice nadmuchali, a uczniowie mogli im nadać rozmaite kształty.
    Kolejną atrakcją była nauka tańców. W zabawie udział wzięli również nauczyciele, a najbardziej zaangażowana się pani Joanna Zimoląg! Uczniowie i nauczyciele tańczyli z wielką pajsą, co bardzo ucieszyło prowadzącego. Odbył się również konkurs. Pierwsza część polegała na uzupełnieniu kubeczka wodą tak, aby się ona przelała. Wydaje się proste, prawda? Otóż nie było to takie proste. Utrudnieniem  było jedno wiadro na trzy drużyny. Drużyny miały łyżki, którymi musiały nabierać wodę, a następnie wodę z łyżeczki przelać do kubeczka. 
    Następnym etapem było skakanie przez hula-hop wokół kubeczków z wodą (kubeczka nie można było przewrócić). Trzecim i ostatnim etapem tego konkursu było okrążenie kubeczka, ale na ... skoczku pogo. Okazało się to bardzo trudne, ale uczniowie poradzili sobie.
    Następną atrakcją był pokaz ogni, ale nie sztucznych. Pokazowi towarzyszyła muzyka, muzyce choreografia, a choreografii żywy ogień, którym nasz gość – Pan Piotr - zionął.
    Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom podobał się występ. W Dniu Dziecka były rozdawane również nagrody dla klas I-III i IV-VI za konkurs (przedstawienie wybranej scenki z książki naszej Patronki). Pod koniec dnia odbył się pokaz sztucznych ogni, czyli fajerwerków, co bardzo ucieszyło wszystkich zgromadzonych. O 14.00 zadzwonił dzwonek kończący  dzień pełen zabaw i atrakcji.
Autor: Magda Nowaczyk- ucz. kl.6.