Dzień Patrona i Pierwszy Dzień Wiosny

W dniu 21 marca 2017 r. w naszej szkole obchodziliśmy Święto Patrona i witaliśmy wiosnę. Dzień rozpoczęliśmy inscenizacją pt: „Wiosna się budzi” pochodzącą ze znanej książki Marii Kownackiej „Razem za słonkiem. Przedwiośnie”. Uczniowie z klas 2 i 3 wcielili się w role dzieci i zwierząt szukających wiosny. Barwne stroje i kolorowe gaiki ozdabiały przedstawienie.

Również w tym dniu, jak co roku w  równych kolumnach maszerowaliśmy kolorowym pochodem z Marzanną oraz ze śpiewem żegnając zimę, a witając wiosnę. Uczniowie klas 4-6 bawili się w podchody, a młodsze dzieci śpiewały znane i lubiane piosenki.

Po tak długim i obfitującym w ciekawe wydarzenia dniu dzieci pojechały do domu.