Ślubowanie klasy I

Dzień 07 listopada 2014 roku w naszej szkole był bardzo ważnym dniem dla najmłodszej klasy. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Płoskach. Uroczystość prowadziła przewodnicząca Samorządu Szkolnego Maja Bartosik. Pierwszoklasiści przygotowali pod okiem swojej pani wychowawczyni Kazimiery Ślusarek program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie.Złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Pasowania na uczniów szkoły, ogromnym ołówkiem, dokonała pani Dyrektor Joanna Morawska. Z okazji tej uroczystości pierwszoklasiści otrzymali dyplomy, oraz upominki od Rady Rodziców, od dzieci z ,,zerówki", od uczniów z klasy II i III. Następnie była chwila na pamiątkowe zdjęcia. Pełni wrażeń, w towarzystwie wzruszonych rodziców, udali się do klasy na słodki poczęstunek.