Wycieczka klas 1 - 3

15 maja 2018 r. uczniowie klas 1 - 2 byli na wycieczce w Biskupinie. Zwiedzili Muzeum Archeologiczne, gdzie      z zaciekawieniem słuchali wiadomości od pani przewodnik. Oglądali i podziwiali początki naszego państwa.        W interaktywnym Muzeum Rybactwa dzieci mogły same pobawić się, poeksperymentować... Brały udział w zajęciach garncarskich. Największą atrakcją dla dzieci był przejazd Ciuchcią Żnińską na trasie Biskupin - Wenecja.

Dzień Patrona

9 maja 2018 r. świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Patrona - Marii Kownackiej. Uczniowie klas młodszych wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowali wiosenne inscenizacje pt. "Pani Brodawkiewiczowa" i "Ratujmy kwiatki". Humorystyczne scenki w kolorowej dekoracji otrzymały gromkie brawa.

"Dziękujemy Kochani Rodzice za serce, za miłość ,za życie"

30 maja odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Klasy 1 - 3 zaprezentowały swoje zdolności aktorskie, piosenkarskie i taneczne.

Oczywiście nie zabrakło życzeń, wzruszeń i łez. Przy słodkim poczęstunku rodzice oglądali upominki wykonane przez ich pociechy.

Dzień Dziecka

4 czerwca 2018 r. uczniowie klas 1 - 3 byli na wycieczce w Boszkowie. Uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych " w świecie pizzy i lodów włoskich". Dzieci dowiedziały się w jaki sposób wykonuje się lody i jak przygotować dobrą pizzę. Dodatkową atrakcją były tańce  integracyjne przy muzyce oraz malowanie twarzy. Wyjazd został sfinansowany ze środków Szkolnej Kasy Oszczędności. Podziękowania dla Pani Joanny Wielogórskiej - opiekunki SKO.

Dzień Dziecka w Zerówce

 

Dnia 25.05.2018r. w oddziale przedszkolnym,odbyła się przepiękna uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci 5 i 6 – letnie zaprezentowały rodzicom znaną baśń pt. ,,Czerwony Kapturek”. Przedszkolaki jak prawdziwi aktorzy pokazali swoje umiejętności wokalno- recytatorskie i taneczne, a tajemniczości całemu spektaklowi dodała dekoracja sali oraz kolorowe stroje. Dzieci od samego początku były bardzo przejęte, ale świetnie odegrały swoje role, a rodzice nie kryli dumy i wzruszenia patrząc na swoje pociechy. Po pięknym występie i tańcu z kolorową chustą, dzieci złożyły swoim rodzicom życzenia i obdarowały ich własnoręcznie wykonanymi prezentami oraz laurkami. Oczywiście nie zabrakło też pysznego poczęstunku oraz wspólnych rozmów i zabaw. Wszystkim rodzicom życzymy samych uśmiechów na twarzy i oczywiście spełnienia najskrytszych marzeń.