rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Płoskach

serdecznie zaprasza uczniów, przedszkolaków i rodziców

na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

w dniu 03 września 2018 r. o godz. 9.30

Autobusy w tym dniu będą jeździły o godzinę później niż zwykle.

W pozostałe dni szkolne kursują bez zmian.

Wycieczka klas 1 - 3

15 maja 2018 r. uczniowie klas 1 - 2 byli na wycieczce w Biskupinie. Zwiedzili Muzeum Archeologiczne, gdzie      z zaciekawieniem słuchali wiadomości od pani przewodnik. Oglądali i podziwiali początki naszego państwa.        W interaktywnym Muzeum Rybactwa dzieci mogły same pobawić się, poeksperymentować... Brały udział w zajęciach garncarskich. Największą atrakcją dla dzieci był przejazd Ciuchcią Żnińską na trasie Biskupin - Wenecja.

Dzień Dziecka

4 czerwca 2018 r. uczniowie klas 1 - 3 byli na wycieczce w Boszkowie. Uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych " w świecie pizzy i lodów włoskich". Dzieci dowiedziały się w jaki sposób wykonuje się lody i jak przygotować dobrą pizzę. Dodatkową atrakcją były tańce  integracyjne przy muzyce oraz malowanie twarzy. Wyjazd został sfinansowany ze środków Szkolnej Kasy Oszczędności. Podziękowania dla Pani Joanny Wielogórskiej - opiekunki SKO.

Dzień Patrona

9 maja 2018 r. świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Patrona - Marii Kownackiej. Uczniowie klas młodszych wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowali wiosenne inscenizacje pt. "Pani Brodawkiewiczowa" i "Ratujmy kwiatki". Humorystyczne scenki w kolorowej dekoracji otrzymały gromkie brawa.

"Dziękujemy Kochani Rodzice za serce, za miłość ,za życie"

30 maja odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Klasy 1 - 3 zaprezentowały swoje zdolności aktorskie, piosenkarskie i taneczne.

Oczywiście nie zabrakło życzeń, wzruszeń i łez. Przy słodkim poczęstunku rodzice oglądali upominki wykonane przez ich pociechy.