Dzień Mamy i Taty w oddziale zerowym

Jak co roku 26 maja przedszkolaki zaprosiły swoich ukochanych rodziców na obchody Dnia Mamy i Taty. Dzieci pięknie przygotowały się do tej ważnej uroczystości i poprzez wiersze, piosenki, taniec i grę na flażolecie podziękowały swoim rodzicom za wychowanie, opiekę i bezwarunkową miłość.  Po części artystycznej przedszkolaki wręczyły wykonane przez siebie upominki oraz zaprosiły rodziców na słodki poczęstunek. Czas szybko upłynął w miłej i radosnej atmosferze. Życzymy jeszcze raz  wszystkim rodzicom dużo uśmiechu na twarzy, spełnienia najskrytszych marzeń, a przede wszystkim radości i pociechy ze swoich dzieci.

 

 

Dzień Mamy i Taty

29 maja 20017 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Mamy i Taty. Uczniowie klas 1-3 przygotowali wzruszającą część artystyczną. Dzieci popisywały się zdolnościami recytatorskimi, muzycznymi, tanecznymi oraz aktorskimi w przedstawieniu pt. "Jezioro Łabędzie". Po występach wręczone zostały rodzicom własnoręcznie wykonane laurki i upominki.

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

           Tymon Oleksiuk - uczeń klasy 3 - zajął III miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym, który odbył się 20 kwietnia w Górze. Tymon godnie reprezentował szkołę i klasę. Gratuluję umiejętności i zdolności językowych. Życzę powodzenia w kolejnych konkursach.

Joanna Morawska

Sukcesy uczniów w II Biegu Przełajowym w Wąsoszu

Uczniowie naszej szkoły zajęli czołowe miejsca w II  Biegu Przełajowym Dolina Orli i Baryczy, który odbył się 1 maja w Wąsoszu.

W kategorii klas 4-6 Jakub Pawlak - uczeń klasy 5 - zajął II miejsce na dystansie 1000m.

Na szczególne wyróżnienie zasługują uczniowie klasy 2: Julia Gruszczyńska i Bartłomiej Lorenc, którzy w kategorii klas 1-3 zajęli III miejsca na dystansie 500m.

Serdeczne gratulacje dla wyróżnionych uczniów oraz wszystkich uczestników biegu.

Joanna Morawska

Dwa styczniowe spotkania uczniów kl. IV-VI - podsumowaniem innowacji!!!

  W styczniu podjęliśmy ostatnie działania w ramach innowacji "Z książką... dookoła świata". Potwierdza się maksyma, że "Co dobre szybko się kończy"!

  10 stycznia chętni uczniowie klas III - VI wzięli udział w wycieczce do Wrocławia, miasta, które ogłoszone zostało w roku 2016 Europejską Stolicą Kultury. Korzystając z atrakcji, które m.in. rozsławiły w ubiegłym roku Wrocław, uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w warsztatach artystycznych pt. Papier z wyobraźni. Malowanie techniką ebru,  które to warsztaty oferuje powstałe niedawno Muzeum Pana Tadeusza. Później dzieci zwiedzały to niezwykłe interaktywne miejsce poświęcone nie tylko, jakby się mogło wydawać, epopei Mickiewiczowskiej. Urzekła z pewnością historia "opowiedziana" w nietuzinkowy sposób, a wiele dzieci zapowiedziało, że w wakacje odwiedzą muzeum wspólnie z rodzicami. Kolejnym etapem podróży była wizyta w Hydropolis, co zdaje się zapadło głęboko w pamięci wszystkich uczestników. Ciekawostkom nie było końca. Wizualizacje i wiedza przewodników dały pełną satysfakcję. Ostatnim przystankiem przed dotarciem do domów był McDonald's. W końcu po zaspokojeniu wyższych potrzeb przyszła kolej na małe co nieco dla ciała. 

  Z kolei 31 stycznia odbyło się w naszej szkole ostatnie spotkanie w ramach innowacji. Przygotowania do tego dnia ruszyły dzień wcześniej. Każdy z uczniów klas IV-VI przyniósł egzotyczny owoc wraz z opisem m.in., z jakiego kraju pochodzi. Owoce wraz z ciekawostkami wyszukanymi wcześniej w Internecie złożyły się na całkiem pyszną wystawę, która dotrwała do dnia następnego, choć ślinka ciekła... W końcu podzieleni na trzy grupy uczniowie zabrali się do dzieła. Kuchnia misyjna serwowała tego dnia sałatki egzotyczne! Wystarczyło dla wszystkich. Uczniowie klasy VI dali prawdziwy przykład kultury osobistej, pokazali też, że potrafią trzymać się razem, że są zgrani, a także, że potrafią się dzielić. Młodsi uczniowie mogli brać z nich przykład, gdy tak kulturalnie, wspólnie przy jednym stole, delektowali się stworzonym przez siebie przysmakiem!

  Dziękujemy zarówno uczniom za to, że wywiązali się z tego ostatniego smakowitego zadania, jak i  rodzicom za zaangażowanie. Bez nich stworzenie tych egzotycznych kulinarnych potraw nie byłoby możliwe!!!

                                                                                         Joanna Wielogórska, Patrycja Garboś