Dzień Babci i Dziadka

Dnia 23 stycznia 2017 roku w naszej szkole odbyła się niezwykle wzruszająca uroczystość, Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji uczniowie klas I – III oraz przedszkolaki przygotowali część artystyczną pełną wierszy, piosenek, tańców, a nawet gry na flażolecie. Dziadkowie z zaciekawieniem podziwiali talenty swoich wnuków. Po pełnej wzruszeń części artystycznej, dzieci wręczyły swoim babciom i dziadków własnoręcznie wykonane upominki, a następnie wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

  

Trzymaj Formę!

Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego pt. „Trzymaj Formę”. Organizatorami programu są: Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców.

Cele programu to:  pogłębienie wiedzy o znaczeniu zbilansowanej diety i aktywności fizycznej dla organizmu człowieka, kształtowanie postaw i zachowań związanych z prawidłowym żywieniem, odpowiednią jakością zdrowotną żywności i aktywnością fizyczną oraz dostarczenie uczniom wiedzy o informacjach zamieszczonych na opakowaniach produktów spożywczych i umiejętności korzystania z nich. 

Świąteczne życzenia

 

W Betlejem na sianku Zbawiciel się rodzi,
niech wam jak najlepiej w życiu się powodzi,
zaś w Nowym Roku o każdej godzinie,
niechaj nic co dobre was w życiu nie minie.

Z okazji zbliżających się

Świąt Bożego Narodzenia

najlepsze życzenia

składają

Dyrektor, Pracownicy, Przedszkolaki oraz Uczniowie

Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej

 w Płoskach.

Spotkanie z Michałem Chudym – wybitnym sportowcem!

 

Dzień pełen emocji mogliśmy przeżyć w naszej szkole a to za sprawą naszego wspaniałego gościa, młodego i  pływaka.

Michał Chudy-wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, rekordzista Polski, brązowy medalista z Baku w sztafecie 4x100m stylem zmiennym, 5 i 6 miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów oraz  wiele innych osiągnięć ma w swoim dorobku.

Swoją przygodę z pływaniem zaczął bardzo wcześnie, bo już w przedszkolu - uczęszczał wtedy na naukę pływania. Do Wodnika Rawicz  wstąpił mając 9 lat. Pan Michał trenuje w Legii Warszawa, pod bacznym okiem trenera, również wybitnego pływaka, Pawła Korzeniowskiego (wielokrotnego rekordzisty i mistrza Polski, mistrza i dwukrotnego wicemistrza świata, wielokrotnego mistrza Europy, olimpijczyka).

Podczas spotkania mogliśmy obejrzeć prezentację przygotowaną przez gościa o swoich dotychczasowych sukcesach, codziennego życia sportowca, treningach oraz ciężkiej pracy. Mogliśmy również obejrzeć film z najważniejszych dla Pana Michała zawodów, Igrzysk Europejskich w Baku, gdzie w  sztafecie 4x100 m stylem zmiennym zdobył brązowy medal. 

Następnie uczniowie mogli zadać Panu Michałowi pytania, po czym nastąpił pamiątkowy wpis do kroniki szkolnej, wspólne zdjęcie oraz rozdawanie autografów.

To była bardzo pouczająca lekcja, która na długo pozostanie w naszej pamięci.Reforma oświaty

Na stronie www.reformaedukacji.men.gov.pl     dostępne  są informacje  Ministerstwa Edukacji Narodowej na temat planowej reformy oświaty.