Muzyczne przedszkole

W środę 09.11.2016r. w Naszej szkole gościli uczniowie z Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Wąsoszu z programem innowacyjnym ,,Muzyczne Przedszkole". Tematem spotkania były instrumenty perkusyjne, które przedszkolaki mogły nie tylko zobaczyć, ale również dotknąć i na nich zagrać. Dziękujemy uczniom Gimnazjum za odwiedziny i zapraszamy na kolejną wizytę w Naszej grupie.

 

Śniadanie Daje Moc

      

8 listopada 2016 r. w naszej szkole odbyła się akcja edukacyjna ''Śniadanie daje moc''. Uczniowie z klas 1, 2 i 3 przygotowywali zdrowe,świeże i kolorowe kanapki, które zjadali z wielkim apetytem a później częstowali nauczycieli i uczniów klas starszych. W ten sposób promowali zdrowe odżywianie. Wcześniej wykonywali plakaty, które ozdobiły ściany szkolnych korytarzy i przypominają wszystkim o akcji „Śniadanie daje moc”.

   Akcja ta dostarczyła dzieciom nie tylko większej wiedzy na temat znaczenia śniadań w diecie ucznia,ale również dużo wrażeń i pozytywnych emocji. Była to także okazja do integracji klasy jako zespołu oraz lekcji kulturalnego spożywania posiłku.

Pierwszoklasiści ślubują

10 listopada 2016r. odbyło się Ślubowanie klasy I na uczniów naszej szkoły.   Na wstępie uczniowie w odświętnych strojach z lekkim drżeniem w głosie zaprezentowali się podczas krótkiej części artystycznej pod okiem wychowawczyni Elżbiety Klisowskiej. Następnie Ślubowali na sztandar szkoły: "być dobrym uczniem i dobrym kolegą, koleżanką...". Pani Dyrektor tradycyjnie ogromnym ołówkiem pasowała ich na UCZNIÓW szkoły. Bardzo ucieszyły ich upominki ufundowane przez Radę Rodziców i Rodziców oraz prezenciki wykonane własnoręcznie przez młodszych i starszych kolegów. Rodzice ze wzruszeniem podziwiali swoje pociechy, uwieczniając ich na licznych zdjęciach. Po wszystkich emocjach odbył się w klasie  poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Z Foggiem w Japonii

24 października odbyło się pierwsze w nowym roku szkolnym spotkanie w ramach innowacji pedagogicznej pt. „Z książką… dookoła świata. Rozbudzanie pasji czytelniczych, artystycznych i podróżniczych oraz postaw misyjnych”. Wraz z Fileasem Foggiem znaleźliśmy się w Kraju Kwitnącej Wiśni, czyli w Japonii.

W klimat tego kraju wprowadził nas uczeń klasy VI – Miłosz Szymanowicz – opowiadając krótko o sztuce walki, której tajniki od kilku lat zgłębia, oraz prezentując kilka kroków i ciosów. Następnie pani Joanna Wielogórska zapoznała uczniów klas IV-VI z tym ciekawym krajem, jego mieszkańcami, kulturą, historią, religią. Uczniowie klasy IV obejrzeli też prezentację inaugurującą innowację, żeby mogli lepiej zrozumieć ideę naszego przedsięwzięcia.

Później nastąpiła część zadaniowa. Każdy uczeń miał tego dnia przynieść zasuszone kwiaty i liście. Zadanie polegało na stworzeniu kartki prezentującej kompozycje kwiatowe oraz wybraniu i zapisaniu cytatu z motywem kwiatowym. Poszczególne karty zostały następnie połączone w taki sposób, że powstały książki zapachowe autorstwa uczniów trzech klas. Indywidualne pomysły złożyły się więc na wspólne księgi zapachowe klasy IV, V i VI, które można podziwiać na wystawie tymczasowej przed salą humanistyczną. Zapraszamy!!!   

 

Na zakończenie wspólnie uczyliśmy się piosenki japońskiej „Arigato, kami sama”. Uczniowie mogli też na papier przelać przeżycia związane z tym wydarzeniem w „Dzienniku podróży z książką dookoła świata”!

Dziękujemy wszystkim Uczniom i Rodzicom za zaangażowanie!!!

                                                                                          Patrycja Garboś

                                                                                          Joanna Wielogórska