Koncert flażoletowy przedszkolaków w Gimnazjum w Wąsoszu

 Dnia 26.05.2017r. na zaproszenia Pana Andrzeja Kowala, przedszkolaki z oddziału zerowego zagrały mini koncert flażoletowy w ramach Innowacji Pedagogicznej ,,Flażoletowy zawrót głowy” w Gimnazjum w Wąsoszu. Koncert był specjalnie zadedykowany wszystkim rodzicom, którzy w tym dniu obchodzili swoje święto. Nie zabrakło również gości z PCDN – u w Górze z zespołu nauczycieli edukacji artystycznej, którzy mogli posłuchać gry na fleciku polskim, czyli flażolecie w wykonaniu najmłodszych dzieci. Trzeba dodać, że to był pierwszy tak poważny występ naszych przedszkolaków i ku wielkiemu zdziwieniu trema ich nie dopadła. Dzieci wypadły wspaniale i w nagrodę otrzymały gromkie brawa. Życzymy naszym małym przedszkolakom wielu sukcesów i powodzenia w dalszym muzykowaniu.

  

Dzień Mamy i Taty w oddziale zerowym

Jak co roku 26 maja przedszkolaki zaprosiły swoich ukochanych rodziców na obchody Dnia Mamy i Taty. Dzieci pięknie przygotowały się do tej ważnej uroczystości i poprzez wiersze, piosenki, taniec i grę na flażolecie podziękowały swoim rodzicom za wychowanie, opiekę i bezwarunkową miłość.  Po części artystycznej przedszkolaki wręczyły wykonane przez siebie upominki oraz zaprosiły rodziców na słodki poczęstunek. Czas szybko upłynął w miłej i radosnej atmosferze. Życzymy jeszcze raz  wszystkim rodzicom dużo uśmiechu na twarzy, spełnienia najskrytszych marzeń, a przede wszystkim radości i pociechy ze swoich dzieci.

 

 

Sukcesy uczniów w II Biegu Przełajowym w Wąsoszu

Uczniowie naszej szkoły zajęli czołowe miejsca w II  Biegu Przełajowym Dolina Orli i Baryczy, który odbył się 1 maja w Wąsoszu.

W kategorii klas 4-6 Jakub Pawlak - uczeń klasy 5 - zajął II miejsce na dystansie 1000m.

Na szczególne wyróżnienie zasługują uczniowie klasy 2: Julia Gruszczyńska i Bartłomiej Lorenc, którzy w kategorii klas 1-3 zajęli III miejsca na dystansie 500m.

Serdeczne gratulacje dla wyróżnionych uczniów oraz wszystkich uczestników biegu.

Joanna Morawska

Dzień Mamy i Taty

29 maja 20017 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Mamy i Taty. Uczniowie klas 1-3 przygotowali wzruszającą część artystyczną. Dzieci popisywały się zdolnościami recytatorskimi, muzycznymi, tanecznymi oraz aktorskimi w przedstawieniu pt. "Jezioro Łabędzie". Po występach wręczone zostały rodzicom własnoręcznie wykonane laurki i upominki.

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

           Tymon Oleksiuk - uczeń klasy 3 - zajął III miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym, który odbył się 20 kwietnia w Górze. Tymon godnie reprezentował szkołę i klasę. Gratuluję umiejętności i zdolności językowych. Życzę powodzenia w kolejnych konkursach.

Joanna Morawska