Ślubowanie klasy I

 Dzień 07 listopada 2014 roku w naszej szkole był bardzo ważnym dniem dla najmłodszej klasy. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Płoskach. Uroczystość prowadziła przewodnicząca Samorządu Szkolnego Maja Bartosik. Pierwszoklasiści przygotowali pod okiem swojej pani wychowawczyni Kazimiery Ślusarek program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie.Złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Pasowania na uczniów szkoły, ogromnym ołówkiem, dokonała pani Dyrektor Joanna Morawska. Z okazji tej uroczystości pierwszoklasiści otrzymali dyplomy, oraz upominki od Rady Rodziców, od dzieci z ,,zerówki", od uczniów z klasy II i III. Następnie była chwila na pamiątkowe zdjęcia. Pełni wrażeń, w towarzystwie wzruszonych rodziców, udali się do klasy na słodki poczęstunek.

Czytaj więcej: Ślubowanie klasy I

Obchody Dnia Niepodległości

Z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klasy VI wraz z wychowawczynią panią Joanna Zimolag przygotowali uroczysty apel, który odbył się 6 listopada. Dla nas, Polaków, jest to szczególny dzień. Dla nas, uczniów, to możliwość przypomnienia wszystkim ważnych wydarzeń z tego okresu, ważnych dat oraz ważnych ludzi, którzy walczyli o odzyskanie wolności. W czasie apelu nie zabrakło również wspólnie śpiewanych pieśni patriotycznych.

 

Dzień Praw Dziecka - 20 listopada

 

20 listopada

 Międzynarodowy

Dzień  Praw  Dziecka

 

 

„Kiedy śmieje się dziecko,

 śmieje się cały świat”

Janusz Korczak

 

Czytaj więcej: Dzień Praw Dziecka - 20 listopada

1% podatku na rzecz szkoły

 

 

W ramach akcji przekazywania

1% podatku na rzecz szkoły

przeprowadzonej we współpracy

z Fundacją Studencką Młodzi – Młodym

pozyskaliśmy kwotę 532,88 zł, która zostanie

przekazana na konto Rady Rodziców z przeznaczeniem na zakup gier i pomocy dydaktycznych dla dzieci.

 

 

W imieniu Grona Pedagogicznego i Uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Płoskach serdecznie dziękuję wszystkim darczyńcom za przekazane środki oraz proszę o pamięć w przyszłym roku.

 

Dyrektor – Joanna Morawska 

Sukces w I Powiatowym Dyktandzie Ortograficznym

Gratulacje

dla

Wiktorii Stawiarz

uczennicy klasy 6, która

 zajęła II miejsce

w I Powiatowym Dyktandzie "Nie tylko dla Orłów"

organizowanym przez PCDN i PPP w Górze.

 

Życzymy dalszych sukcesów