Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości

Dnia 10.11.2016 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Brała w nim udział cała społeczność szkolna. Podczas apelu  przypomniana została ta część historii Polski, która mówi o naszej drodze ku niepodległości, recytowane były wiersze i odśpiewane z entuzjazmem pieśni patriotyczne. 

Uczniowie kl. VI dla młodszych uczniów

1 grudnia uczniowie klasy VI wystawili przedstawienie pt. "Bursztynowy talizman" na motywach legendy słupskiej. Przedsięwzięcie to część projektu wychowawczego zatytułowanego "Widzę - Czuję - Pomagam", który realizuja. W jego ramach uczniowie dyskutowali już na temat wolontariatu; tworzyli ulotki reklamujace działania wolontariuszy i rozprowadzali je w środowisku lokalnym; brali udział w akcji "Wylosuj Anioła!", tworzac kartki pocztowe nasycone optymistycznymi myślami, a skierowane do dzieci z hospicjum; mieli możliwość wczuć się w sytuację osoby niewidomej oraz jej opiekuna; a teraz przyszła kolej na odegranie sztuki, która zainteresuje młodszych widzów. Myślę, że spisali się świetnie, za co jako wychowawca serdecznie dziękuję. Dziękuję najmłodszym za bardzo uważne słuchanie i ogladanie, i za miłe słowa skierowane do młodych aktorów po przedstawieniu. Mamy nadzieję, że wszyscy zrozumieli przesłanie sztuki, czyli pojęli, jak wielka wartość ma pomagania potrzebujacym. Serdecznie dziękuję Rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów i rekwizytów. Kolejne zadanie - przygotowanie bombki-prezentu ofiarowanego z głębi serca. Do dzieła!!!    

Spotkaliśmy się w San Francisco!!! - listopadowa podróż z Foggiem

 29 listopada odbyło się jedno z ostatnich spotkań w ramach innowacji "Z ksiażka... dookoła świata". Tym razem rozpoczęliśmy od wysłuchania nastrojowej pieśni "Bless the Lord". Alan z klasy V zabłysnał, tłumaczac sprawnie tekst tej pieśni. A potem było już tylko śpiewanie - melodyjne, wyciszajace, refleksyjne... skłaniało do zadumy. Pokusiliśmy się nawet, żeby zaśpiewać kanonem. I osiagnęliśmy swój cel, pieśń zabrzmiała naprawdę nieźle. Uczniowie podczas spotkania poznali też powieści, których akcja toczy się w San Francisco, usłyszeli kilka tytułów ksiażek amerykańskich. "Bari, syn Szarej Wilczycy", "Biały Kieł", "Ksiażę i żebrak", "Pollyanna", "Przygody Tomka Sawyera" czy "Lassie, wróć!" to niektóre z nich. Później uczniowie dostali niezła porcję ciekawostek na temat jednego z najbardziej znanych amerykańskich twórców - Marka Twaina. Po tym spotkaniu nikt chyba nie ma już watpliwości, że pisarz przeżył życie bardzo intensywnie, barwnie i burzliwie. Jego słowa utkwiły nam w pamięci - "Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiaż liny, opuść bezpieczna przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj". Następnie uczniowie wybrali jedna z powieści i odczytywali jej fragmenty. Wybór padł na  "Lassie, wróć!" Spotkanie zakończyliśmy metoda zdań podsumowujacych: Dowiedziałem się, że... Lassie musiała pokonać wiele przeszkód, żeby wrócić do domu. Zaczynam się zastanawiać... czy nie kupić owczarka szkockiego. Zaskoczyło mnie, że... Mark Twain zaczał pracować w wieku 12 lat. Dzisiaj nauczyłem się... że trzeba być odważnym. Dzisiaj nauczyłam się... pieśni, która jest jak modlitwa. Dziękujemy uczniom za uważne słuchanie, zaangażowanie, pomysłowość...

Joanna Wielogórska, Patrycja Garboś

Muzyczne przedszkole

W środę 09.11.2016r. w Naszej szkole gościli uczniowie z Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Wąsoszu z programem innowacyjnym ,,Muzyczne Przedszkole". Tematem spotkania były instrumenty perkusyjne, które przedszkolaki mogły nie tylko zobaczyć, ale również dotknąć i na nich zagrać. Dziękujemy uczniom Gimnazjum za odwiedziny i zapraszamy na kolejną wizytę w Naszej grupie.