Jedna z Bystrzaczek wyrecytowała I miejsce...

Droga do tego sukcesu była długa i kręta... Wiktoria Stawiarz wspólnie z koleżankami, Mają Bartosik i Agnieszką Likus, zgłosiły się do udziału w XIX Dolnośląskim Konkursie Recytatorskim "Pegazik" pełne determinacji. 5 lutego w eliminacjach gminnych, które odbyły się w Bibliotece Publicznej w Wąsoszu, i nad którymi opiekę artystyczną sprawowała Pani Elżbieta Poprawska, jury pod przewodnictwem Pani Marii Michty, sekretarz gminy, zdecydowało, że I miejsce otrzymają Agata Śron (uczennica PSP w Wąsoszu), której opiekunem była Pani Anna Wlazło oraz uczennica naszej szkoły - Wiktoria Stawiarz. Wyróżnienie zdobyła wówczas Zuzanna Broniewicz (PSP w Wąsoszu). Z kolei 13 marca w sali widowiskowej Domu Kultury w Górze odbyły się eliminacje powiatowe. Udany występ naszej uczennicy doceniła komisja pod przewodnictwem Pani Elżbiety Maćkowskiej, przyznając dyplom za zajęcie zaszczytnego I miejsca. II miejsce zdobyła Maria Michalewicz, a III - Olimpia Dimitriu. Radość nie miała końca, a Wiktoria nabrała potrzebnej pewności siebie. Mogła również, co niezwykle cenne, wysłuchać recytacji doświadczonych już gimnazjalistów. Podczas szkolnych obchodów Dnia Wiosny Wiktoria zaprezentowała się przed własną publicznością. Otrzymała gromkie brawa. Wszyscy jesteśmy z Niej dumni i życzymy dalszych sukcesów - w finale, który odbędzie się 6 maja w Kłodzkim Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji.  

Bystrzaczki z koła polonistycznego piszą, piszą, piszą... limeryki o oszczędzaniu


 

Dziewczęta z koła polonistycznego włączyły się w szkolne obchody Światowego Dnia Oszczędzania. 31 października 2013 roku wystąpiły z napisanymi przez siebie limerykami o oszczędzaniu. Pierwsze poważne próby literackie spodobały się publiczności. Bystrzaczki, czyli Aleksandra Gruszczyńska, Iza Krawczyk, Oliwia Maślejak, Martyna Sztymer, Maja Bartosik, Agnieszka Likus i Wiktoria Stawiarz, stanęły na wysokości zadania! Oto niektóre z wierszy:

 

 

Oszczędzanie świetna sprawa,

A zakupy – niezła frajda,

Żeby jednak to się udało,

Oszczędzaj śmiało.

 

Pełny skarbiec już na Ciebie czeka,

Do niego prowadzi pieniężna rzeka,

To nie jest bajka – Sknerus Mac Kwacz

Dobrze to wiedział i oszczędzał!

 

Kap, kap, kap ...

Woda z kranu zbyt mocno płynie,

Powiększając wydatki całej rodziny.

 

SKO to oszczędności raj,

Żeby się w nim znaleźć,

Do Pani Joasi czym prędzej gnaj.

 

Woda chlupie, światło świeci,

Nie można ich marnotrawić,

Wiedzą to nawet dzieci.

 

Otwarci na świat, czyli meksykańskie dyplomy dla naszych uczennic :)

Agnieszka Likus, Maja Bartosik oraz Wiktoria Stawiarz wzięły udział w 17 Konkursie Rysunku Dziecięcego, pt. "To jest mój Meksyk", którego temat brzmiał: "Na skrzydłach Meksyku ponad granicami", w nawiązaniu do prac meksykańskiego malarza i rzeźbiarza - Jorge Marin. Dyplomy przesłała Ambasada Meksyku w Polsce, z siedzibą w Warszawie :) Dyplomy wiszą na głównej gazetce i cieszą nasze oczy :)

 

Szkoła Odkrywców Talentów

Nasza Szkoła w czerwcu 2011 roku otrzymała zaszczytny tytuł Szkoły Odkrywców Talentów, przyznawany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

W ramach tego Tytułu realizujemy następujące przedsięwzięcia: 
“Zespół instrumentalny flażoletowo – gitarowy”, 
“Szkolna Liga Matematyczna klasy IV”, 
“Przygotowanie do konkursów polonistycznych”, 
“SKO”. 

 

Partnerami naszej akcji są: PKO BP, Urząd Miejski Wąsosza, Zespół Placówek Kultury w Wąsoszu, Parafie w Wąsoszu i Piskorzynie, Biblioteka Publiczna w Wąsoszu, Szkoła Podstawowa w Witoszycach, Publiczne Gimnazjum w Wąsoszu, Powiatowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Górze.

Wspólna modlitwa z ks. bp Andrzejem Siemieniewskim :)


 

 

Mieszkańcy Płosek godnie powitali Jego Ekscelencję. Odmalowana kaplica została przystrojona bukszpanem i kwiatami. Joasia Birk i Gabrysia Biegalska z VI klasy piękną recytacją powitały ks. bp :) Następnie głos zabrali starsi, których reprezentowała Pani Emilia Śnieżko. 

 

 

 Była wspólna modlitwa "Anioł Pański" oraz 10 różańca i "ciepłe" słowa nauki ks. bp na temat wspólnoty, domu modlitwy. To spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci.