Święto Szkoły

"Nie ma większej potęgi niż WIEDZA"


Dzień Edukacji Narodowej to dzień szczególny - Święto Szkoły.

W tym roku był obchodzony w naszej szkole 15 października. Na uroczystym apelu zgromadzili się: pani dyrektor, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz cała społeczność uczniowska. Klasa trzecia z wychowawczynią Elżbietą Klisowską przygotowała montaż słowno-muzyczny. Uczniowie pięknie recytowali wzruszające wiersze, dali popis swoich możliwości muzycznych, oczywiście nie zabrakło humorystycznych scenek z życia szkoły.

Na zakończenie nie obyło się bez kwiatów, laurek i życzeń. Zakręciła się łezka w oku!!!

Wytrwałości i dalszych sukcesów w pracy!!!

"Rekord dla Niepodległej"

 

Świętujemy razem 100-lecie odzyskania niepodległości!

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców pobliskich miejscowości, rodziców do włączenia się w akcję "Rekord dla Niepodległej". W piątek, 9 listopada 2018 r. o godz. 11.11, w ramach świętowania 100 rocznicy Odzyskanie Niepodległości przez Polskę, wspólnie zaśpiewamy 4-zwrotkowy hymn narodowy.

Uroczystość rozpocznie się o godz. 11.00 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej w Płoskach.

 

Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie

 

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Płoskach

serdecznie zaprasza uczniów, przedszkolaków i rodziców

na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

w dniu 03 września 2018 r. o godz. 9.30

Autobusy w tym dniu będą jeździły o godzinę później niż zwykle.

W pozostałe dni szkolne kursują bez zmian.

Pozytywna Edukacja w Gminie Wąsosz

  Informacja o dofinansowaniu Unii Europejskiej

Od 1 listopada 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej w Płoskach realizowany będzie projekt "Pozytywna Edukacja w Gminie Wąsosz", w ramach którego prowadzone będą zajęcia dodatkowe dla uczniów z zakresu programowania,matematyki, języka angielskiego, gimnastyki korekcyjnej i logopedii. Ponadto szkoła zostanie doposażona w nowe pomoce dydaktyczne.

Projekt finansowany jest z Funduszy Europejskich - Regionalny Program Operacyjny Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

 

Wycieczka klas 1 - 3

15 maja 2018 r. uczniowie klas 1 - 2 byli na wycieczce w Biskupinie. Zwiedzili Muzeum Archeologiczne, gdzie      z zaciekawieniem słuchali wiadomości od pani przewodnik. Oglądali i podziwiali początki naszego państwa.        W interaktywnym Muzeum Rybactwa dzieci mogły same pobawić się, poeksperymentować... Brały udział w zajęciach garncarskich. Największą atrakcją dla dzieci był przejazd Ciuchcią Żnińską na trasie Biskupin - Wenecja.