Zaproszenie na uroczyste rozpoczecie roku szkolnego

Serdecznie zapraszam przedszkolaków, uczniów i rodziców na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 do Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Płoskach, które odbędzie się w dniu 4 września 2017r. o godz. 9.30.

Jednocześnie informuję, iż autobusy szkolne w tym dniu będą dowoziły dzieci o godzinę później niż w dni nauki.

J.Morawska

Szkolny konkurs SKO rozstrzygnięty :)

W wyniku głosowania uczniów i nauczycieli zostali wyłonieni zwycięzcy konkursu plastycznego "Dbajmy o zwierzęta". Wszystkie prace były bardzo ciekawe, wiele z nich wymagało dużoooo pracy i cierpliwości wykonania. Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz upominek SKO :) Serdecznie gratulujemy!!! Prace zostaną przekazane rzecz podopiecznych Stowarzyszenia "Kundelek"

 

Dzień Patrona i Pierwszy Dzień Wiosny

           W dniu 21 marca 2017 r. w naszej szkole obchodziliśmy Święto Patrona i witaliśmy wiosnę. Dzień rozpoczęliśmy inscenizacją pt: „Wiosna się budzi” pochodzącą ze znanej książki Marii Kownackiej „Razem za słonkiem. Przedwiośnie”. Uczniowie z klas 2 i 3 wcielili się w role dzieci i zwierząt szukających wiosny. Barwne stroje i kolorowe gaiki ozdabiały przedstawienie.

Również w tym dniu, jak co roku w  równych kolumnach maszerowaliśmy kolorowym pochodem z Marzanną oraz ze śpiewem żegnając zimę, a witając wiosnę. Uczniowie klas 4-6 bawili się w podchody, a młodsze dzieci śpiewały znane i lubiane piosenki.

 

            Po tak długim i obfitującym w ciekawe wydarzenia dniu dzieci pojechały do domu.

Podsumowanie szkolnej akcji "Dbajmy o zwierzęta"

W II półroczu roku szkolnego 2016/2017 na prośbę Pani M. Rokickiej pełniącej funkcję prezesa Wąsoskiego Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami "Kundelek" nasza szkoła podjęła się zorganizowania pomocy dla czworonożnych podopiecznych stowarzyszenia. Akcja podzielona była na etapy: przygotowanie plakatów i kartonów zachęcających do przynoszenia karmy; ogłoszenie konkursu szkolnego plastycznego "Dbajmy o zwierzęta", w oparciu o regulamin i plakaty informujące; sprzedaż okazjonalnych pocztówek z wizerunkami piesków; spotkanie uczniów z Panią Rokicką, które odbyło się 10 maja 2017 r; ewaluacja przeprowadzona w VI klasie: dzięki akcji uczniowie dowiedzieli się o istnieniu i funkcjonowaniu stowarzyszenia "Kundelek". Poznali zasady bezpieczeństwa podczas kontaktów ze zwierzętami bezdomnymi. Zaskoczyła ich historia dzielnego psa, który w wypadku stracił nogę, a teraz mimo utrudnienia chętnie biega i jest bardzo energiczny. Zainspirowani uczniowie zaczęli zastanawiać się jak jeszcze wesprzeć działalność stowarzyszenia.

Dzień Dziecka w szkole

   1 czerwca 2017 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dziecka. Był to dzień bez lekcji, dzień pełen zabaw. Pierwszy dzwonek oznaczał początek. Pierwszą atrakcją była żywa lekcja historii. Dwóch panów w strojach legionistów pokazało nam, jakimi sposobami walczono w starożytności. Uczniom naszej szkoły przedstawienie bardzo się podobało. Pod koniec spotkania odbył się konkurs; prowadzący sprawdzili, co zapamiętaliśmy. Nagrodami były monety z wizerunkiem Juliusza Cezara.
    Następną atrakcją było czytanie fragmentów ulubionych książek. Na koniec czytania każdy uczeń dostał obrazek, który trzeba było pomalować ... piaskiem.
Potem wszyscy uczniowie ubrani na czerwono lub biało utworzyli flagę naszej ojczyzny, a rodzice i nauczyciele ubrani na czarno ,,zrobili kij''. Tak przygotowani pozowaliśmy do zdjęcia, by wziąć udział w ogólnopolskiej akcji ,, Jak nie czytam, jak czytam''.
  Trochę później uczniowie podobierani w dwójki mogli malować sobie twarze. Były również ogromne bańki mydlane oraz balony, które nauczyciele i rodzice nadmuchali, a uczniowie mogli im nadać rozmaite kształty.
    Kolejną atrakcją była nauka tańców. W zabawie udział wzięli również nauczyciele, a najbardziej zaangażowana się pani Joanna Zimoląg! Uczniowie i nauczyciele tańczyli z wielką pajsą, co bardzo ucieszyło prowadzącego. Odbył się również konkurs. Pierwsza część polegała na uzupełnieniu kubeczka wodą tak, aby się ona przelała. Wydaje się proste, prawda? Otóż nie było to takie proste. Utrudnieniem  było jedno wiadro na trzy drużyny. Drużyny miały łyżki, którymi musiały nabierać wodę, a następnie wodę z łyżeczki przelać do kubeczka. 
    Następnym etapem było skakanie przez hula-hop wokół kubeczków z wodą (kubeczka nie można było przewrócić). Trzecim i ostatnim etapem tego konkursu było okrążenie kubeczka, ale na ... skoczku pogo. Okazało się to bardzo trudne, ale uczniowie poradzili sobie.
    Następną atrakcją był pokaz ogni, ale nie sztucznych. Pokazowi towarzyszyła muzyka, muzyce choreografia, a choreografii żywy ogień, którym nasz gość – Pan Piotr - zionął.
    Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom podobał się występ. W Dniu Dziecka były rozdawane również nagrody dla klas I-III i IV-VI za konkurs (przedstawienie wybranej scenki z książki naszej Patronki). Pod koniec dnia odbył się pokaz sztucznych ogni, czyli fajerwerków, co bardzo ucieszyło wszystkich zgromadzonych. O 14.00 zadzwonił dzwonek kończący  dzień pełen zabaw i atrakcji.
Autor: Magda Nowaczyk- ucz. kl.6.