Warto oszczędzać.

O tym, że warto oszczędzać Szkolna Kasa Oszczędności przekonuje od ośmiu lat, czyli od października 2009 roku, kiedy w szkole powstało SKO. Oszczędzanie daje wiele korzyści, a jedną z nich jest możliwość zaoszczędzenia pieniędzy na wymarzone podróże. Aby spełnić dziecięce marzenia z okazji Dnia Dziecka SKO pokryło koszty organizacji wycieczek do Boszkowa i Lubina. Kwota 2400 zł. pochodziła z wieloletniego oszczędzania SKO i zdobycia trzech nagród, każda po tysiąc zł. w ogólnopolskich konkursach dla Szkolnych Kas Oszczędności, organizowanych przez bank PKO BP. Przy okazji pragnę podziękować wszystkim: dyrekcji, nauczycielom, uczniom, rodzicom, którzy przez te osiem lat wspierali i angażowali się w działalność SKO w naszej szkole.

Opiekun SKO

Joanna Wielogórska.

Dzień Unii Europejskiej

 

W środę 30. 05.2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Europejski. Biorąc udział w tym wydarzeniu uczniowie klas 3-7 mieli możliwość lepiej poznać wybrane kraje Unii Europejskiej, dostrzec ich różnorodność kulturową i językową.  Była to też okazja do zabawy wymagającej współpracy w grupie oraz sprawnego poruszania się po zasobach internetu. Pierwszym zadaniem klas było uczestniczenie w 6 warsztatach związanych z różnymi dziedzinami wiedzy o Unii Europejskiej. Wiedzę tę można było później wykorzystać w trakcie turnieju, choć tam ważna była również sprawność, siła i dobra zabawa. Zwycięzcami turnieju zostali uczniowie klasy 5, ale wszystkim uczestnikom należą się brawa za zaangażowanie.

Dolnośląskie Biegi Przełajowe

W  dniu 25 maja uczniowie naszej szkoły brali udział w Dolnośląskich Biegach Przełajowych  "Na przełaj ku Olimpiadzie" organizowanych przez Szkołę podstawową w Głębowicach z następującymi osiągnięciami

I miejsce - Natalia Sobik - kl. 7,

I miejsce - Adam Podlewski - kl.7,

II miejsca - Julia Gruszczyńska - kl.3,

II miejsce - Jakub Pawlak - kl.6.

Gratulacje należą się pani Joannie Zimoląg, nauczycielce wychowanie fizycznego oraz całej szkolnej reprezentacji, która w ogólnej klasyfikacji zajęła II miejsce.

 

 

Klauzula informacyjna dla rodziców

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

1. Administratorem danych osobowych Państwa dziecka jest Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Płoskach, Płoski 4, 56 - 210 Wąsosz

Dane przedstawiciela: Dyrektor Joanna Morawska

2. Dane osobowe dziecka przetwarzane będą w celu edukacyjnym.

3. Dane dziecka będą przechowywane przez okres - do czasu zakończenia nauki (+obowiązujący okres według przepisów prawa o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach).

4. Posiadacie Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych,wniesienia sprzeciwu, cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

5. Macie Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych gdy uznają Państwo, że przetwarzanie danych osobowych Was dotyczących narusza przepisy RODO.

6. Podanie danych osobowych jest warunkiem edukacji. Jesteście Państwo zobowiązani do ich podania.

 

Lekcja bankowości, a na niej witamy nowych SKO-wiczów,

23 maja bieżącego roku uczniowie klas: I-IV uczestniczyli w interesujących zajęciach prowadzonych przez Panią Lucynę Janiszewską, Dyrektor Banku PKO w Wąsoszu. Uczniowie odkryli wirtualny świat kont SKO. Na przykładzie Zosi prześledzili proces wpłacania oszczędności u opiekuna SKO, a następnie zobaczyli jak można się zalogować na swoje konto, w jaki sposób zakładać wirtualne skarbonki, poznali zasady bezpiecznego korzystania z internetowego konta. Z wielkim entuzjazmem dzieci powitały nowych członków SKO, którym wręczono pakiety powitalne pełne gadżetów, a także były świadkami losowania nagrody głównej w konkursie dla nowo przystępujących SKO – wiczów. Plecak z logo SKO wygrała uczennica I klasy Maja. To były ciekawe zajęcia, na których czas upłynął niespodziewanie szybko i nie zdążyliśmy rozdać pysznych cukierków, które przywiozła Pani Dyrektor. Co oznacza, że musimy koniecznie jeszcze raz się spotkać.