Spotkaliśmy się w San Francisco!!! - listopadowa podróż z Foggiem

 29 listopada odbyło się jedno z ostatnich spotkań w ramach innowacji "Z ksiażka... dookoła świata". Tym razem rozpoczęliśmy od wysłuchania nastrojowej pieśni "Bless the Lord". Alan z klasy V zabłysnał, tłumaczac sprawnie tekst tej pieśni. A potem było już tylko śpiewanie - melodyjne, wyciszajace, refleksyjne... skłaniało do zadumy. Pokusiliśmy się nawet, żeby zaśpiewać kanonem. I osiagnęliśmy swój cel, pieśń zabrzmiała naprawdę nieźle. Uczniowie podczas spotkania poznali też powieści, których akcja toczy się w San Francisco, usłyszeli kilka tytułów ksiażek amerykańskich. "Bari, syn Szarej Wilczycy", "Biały Kieł", "Ksiażę i żebrak", "Pollyanna", "Przygody Tomka Sawyera" czy "Lassie, wróć!" to niektóre z nich. Później uczniowie dostali niezła porcję ciekawostek na temat jednego z najbardziej znanych amerykańskich twórców - Marka Twaina. Po tym spotkaniu nikt chyba nie ma już watpliwości, że pisarz przeżył życie bardzo intensywnie, barwnie i burzliwie. Jego słowa utkwiły nam w pamięci - "Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiaż liny, opuść bezpieczna przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj". Następnie uczniowie wybrali jedna z powieści i odczytywali jej fragmenty. Wybór padł na  "Lassie, wróć!" Spotkanie zakończyliśmy metoda zdań podsumowujacych: Dowiedziałem się, że... Lassie musiała pokonać wiele przeszkód, żeby wrócić do domu. Zaczynam się zastanawiać... czy nie kupić owczarka szkockiego. Zaskoczyło mnie, że... Mark Twain zaczał pracować w wieku 12 lat. Dzisiaj nauczyłem się... że trzeba być odważnym. Dzisiaj nauczyłam się... pieśni, która jest jak modlitwa. Dziękujemy uczniom za uważne słuchanie, zaangażowanie, pomysłowość...

Joanna Wielogórska, Patrycja Garboś

Pierwszoklasiści ślubują

10 listopada 2016r. odbyło się Ślubowanie klasy I na uczniów naszej szkoły.   Na wstępie uczniowie w odświętnych strojach z lekkim drżeniem w głosie zaprezentowali się podczas krótkiej części artystycznej pod okiem wychowawczyni Elżbiety Klisowskiej. Następnie Ślubowali na sztandar szkoły: "być dobrym uczniem i dobrym kolegą, koleżanką...". Pani Dyrektor tradycyjnie ogromnym ołówkiem pasowała ich na UCZNIÓW szkoły. Bardzo ucieszyły ich upominki ufundowane przez Radę Rodziców i Rodziców oraz prezenciki wykonane własnoręcznie przez młodszych i starszych kolegów. Rodzice ze wzruszeniem podziwiali swoje pociechy, uwieczniając ich na licznych zdjęciach. Po wszystkich emocjach odbył się w klasie  poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Muzyczne przedszkole

W środę 09.11.2016r. w Naszej szkole gościli uczniowie z Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Wąsoszu z programem innowacyjnym ,,Muzyczne Przedszkole". Tematem spotkania były instrumenty perkusyjne, które przedszkolaki mogły nie tylko zobaczyć, ale również dotknąć i na nich zagrać. Dziękujemy uczniom Gimnazjum za odwiedziny i zapraszamy na kolejną wizytę w Naszej grupie.

 

Śniadanie Daje Moc

      

8 listopada 2016 r. w naszej szkole odbyła się akcja edukacyjna ''Śniadanie daje moc''. Uczniowie z klas 1, 2 i 3 przygotowywali zdrowe,świeże i kolorowe kanapki, które zjadali z wielkim apetytem a później częstowali nauczycieli i uczniów klas starszych. W ten sposób promowali zdrowe odżywianie. Wcześniej wykonywali plakaty, które ozdobiły ściany szkolnych korytarzy i przypominają wszystkim o akcji „Śniadanie daje moc”.

   Akcja ta dostarczyła dzieciom nie tylko większej wiedzy na temat znaczenia śniadań w diecie ucznia,ale również dużo wrażeń i pozytywnych emocji. Była to także okazja do integracji klasy jako zespołu oraz lekcji kulturalnego spożywania posiłku.