Sukces w I Powiatowym Dyktandzie Ortograficznym

Gratulacje

dla

Wiktorii Stawiarz

uczennicy klasy 6, która

 zajęła II miejsce

w I Powiatowym Dyktandzie "Nie tylko dla Orłów"

organizowanym przez PCDN i PPP w Górze.

 

Życzymy dalszych sukcesów

 

 

 

"Czytania narodowe" - "Trylogia" Henryka Sienkiewicza

5 września o godzinie 11.25 odbyło się w naszej szkole "Narodowe czytanie" fragmentów "Trylogii" Henryka Sienkiewicza - akcja zainicjowana przez prezydenta Rzeczposlitej Polskiej, Bronisława Komorowskiego. Na łonie natury, opodal szkolnego kasztanowca, na którym wisiał plakat NC sporządzony przez uczennicę kl. V - Martynę Sztymer - uczniowie i nauczyciele wysłuchali fragmentów "Ogniem i mieczem", "Potopu" i "Pana Wołodyjowskiego", podzielonych na bloki tematyczne, pt. "Natura", "Miłość", "Walka-patriotyzm". Z "językiem" sienkiewiczowskim zmierzyli się i, czytając, potrafili zaprezentować jego piękno uczennice kl. III, Nikola i Dagmara, uczennica kl. VI, Wiktoria, pani Jolanta Maślejak, przedstawicielka rodziców i miłośniczka książek, oraz Patrycja Garboś, polonistka. Imprezie towarzyszyła wystawa dzieł Sienkiewicza oraz ilustracji prezentujących stroje szlacheckie, którą można oglądać do 12 września. Uczniowie mogli również otrzymać pieczątkę NC, przybijaną na prywatnych egzemplarzach "Trylogii", co stanowić będzie unikalną pamiątkę przeprowadzonej akcji. Szanownym lektorom oraz słuchaczom serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w tym literackim przedsięwzięciu.        

Ile może złotówka? Kwestujemy na rzecz polskich nekropolii na Kresach.

Uczniowie zbierają symboliczne złotówki na ratowanie kresowych cmentarzy, a później wyjadą za wschodnią granicę, aby porządkować i remontować zabytkowe polskie nekropolie. Niektórzy z nich pojawią się dosłownie na mogiłach swoich pradziadów. To dla naszej młodzieży prawdziwa lekcja patriotyzmu, ale również historii swoich rodów. Do tej pory udało się wyremontować kilkanaście polskich cmentarzy. Jest nadzieja, że naszą spuściznę na Kresach uda się ocalić od zapomnienia.

IMG_3589.JPG

W czerwonym serduszku wywiesiliśmy potwierdzenie przelewu na kwotę: 86 zł i 63 gr

2014051608.01.59.jpg

 

X Festiwal Kultury Ludowej w Witoszycach

Pod koniec maja  2014 roku braliśmy udział w X Festiwalu Kultury Ludowej w Witoszycach. Zaprezentowaliśmy się tam  już czwarty raz. W tym roku  nasza szkoła była reprezentowana przez  Oliwię Maślejak, Izabelę Krawczyk, Szymona  Figas, Maję Bartosik, Agnieszkę Likus, Wiktorię Stawiarz i Gabrielę Biegalską. Zostaliśmy uhonorowani  nagrodą rzeczową oraz dyplomem za uczestnictwo

Serdecznie dziękujemy za możliwość  zaprezentowania się.

 

Powiatowy konkurs literacki poświęcony Janowy Pawłowi II, na którym nasza drużyna wspaniale się zaprezentowała i nawet 1 i 3 miejsce zdobyła :)

 

Konkurs odbył się w Miejskiej Bibliotece w Wąsoszu. Po indywidualnym rozwiązywaniu testu wiedzy o Janie Pawle II, były zajęcia w grupach, a następnie każda szkoła zaprezentowała montaż słowno-muzyczny. Naszą drużynę stanowili: Izabella Krawczyk, Bartłomiej Figas, Maja Bartosik, Wiktoria Stawiarz i Agnieszka Likus. Wcześniej wygrali eliminacje szkolne, później przygotowali stroje, utwór poetycki przy akompaniamencie melodii "Barki" na skrzypcach.